Producenci kart graficznych

Mam pytanie dotyczące jednej karty, produkowanej w różnych firmach: Czy jest jakaś znacząca różnica między np. Gigabyte-m, czy Gainward-em, albo też Asus-em.

różnią sie tylko chłodzeniem i tyle :smiley:

Jasne, że są różnice. Na tych kartach mogą być zastosowane inne chłodzenia, pamięci innych marek itp. itd.

Masz na oku określone modele czy tylko pytasz z ciekawości ?

igi49 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

taktowanie gpu i ramu też jest ważne

Tylko większość ma takie same.

dzięki. dowiedziałem się to, co chciałem :smiley: reasumując: minimalne różnice w taktowaniu, chłodzenie i zastosowanie różnych marek pamięci. no cóż delikatne różnice raczej nie zabijają :smiley:

Do tego jakość wykonania, dodatkowe gratisy w pudełku.

nie mogę się z toba do końca zgodzić, jak wybierałem karte z tym samym gpu radeona w kartach asusa, gigabyte i sapphire się różniły. Asusy przez to że chłodznie nie wymagalo wiatraka były nisko taktowane, wyróżniało je to że miały więcej pamięci. Kupiłem sapphire z 512 wyżej taktowane i poki co mimo 2lat jeszcze odpalam gierki na High detalach

Napisałem większość, ale producenci posiadają w ofercie też ponad standardowe.