Proeblem z internetem, sieć lan+laptop

(Mkruczek) #1

Witajcie,

Mam problem z podłączeniem internetu do laptopa. Dotychczas, używałem internetu (sieć lan), na komputerze stacjonarnym, od niedawna jestem szczęśliwym nabywcą notebooka i chciałem do niego podłączyć internet. Po włączeniu kabla do wtyczki, system pokazuje, że internet jest podłączony, ale przy próbie uruchomienia przeglądarki, pokazuje się komunikat, że >karta sieciowa jest niezarejestrowana<. Zadzwoniłem więc do administratora mojej sieci, który stwierdził, że muszę przepisać adres fizyczny mojego komputera (stacjonarnego), na laptopa, wtedy po podłączeniu kabla, internet będzie chodził.

Niestety, o ile potrafię odnaleźć adres fizyczny na komputerze stacjonarnym, gdyż mam na nim windowsa xp, o tyle na laptopie śmiga vista, gdzie znalezienie miejsca na wpisanie adresu fizycznego jest nie lada zadaniem.

Zwracam się z prośbą o pomoc, zwłaszcza o wytłumaczenie krok po kroku co powinienem zrobić. Mój administrator, nie chciał poświęcić mi więcej czasu, powiedział, że to nie jego problem :/! Dlatego zwracam się z prośbą i zapytaniem do internautów. Liczę na odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

(De Niro) #2

chodzi tu o przypisanie adresu MAC karty, można to robić na kilka sposobów, start~> uruchom

Gdy już będziesz wiedział jaki posiadasz adres fizyczny to nalezy go zmienić.

start~> uruchom~> devmgmt.msc Karty sieciowe~> Właściowości karty~> Zaawansowane~> Adres sieciowy (nalży wpisać adres sieciowy, ciąg znaków np. 03A0F7B95)