Profesionalny mikrofon a karta dźwiękowa

Witam.

Nie będę się rozpisywał za dużo ponieważ przeczytałem już chyba cały internet w tej sprawie ale mam jedną konkretną sprawę.

Profesionalny mikrofon pożyczyłem od kolegi który tworzy muzykę tak jak ja i wiem że uzyskuje znakomitą jakość nagrań bez żadnych problemów na komputerze gorszym od mojego. Mianowicie mikrofon podłączony do mojego komputera nagrywa niesamowite szumy i trzaski, nagrywa tylko i wyłącznie MONO (wszelakie próby zmiany tego przeprowadziłem bez skutecznie). Ustawienia w Głośności Głównej modyfikowałem na wszystkie możliwe sposoby.

  • Czy aby otrzymać dobrą jakość nagrania muszę kupić nową kartę dźwiękową czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

jaką masz kartę dźwiękową ?

spróbuj wejść w ustawienia jej na Mic/line in i przestawić domyślny format na jak najlepszy, i włącz tłumienie zakłóceń

Karta dźwiękowa Realtek ALC888/1200 @ nVIDIA MCP67/68 - High Definition Audio Controller

czyli zrób tak jak pisałem

e2502cda81_m.jpg

fb9939c8ce_m.jpg

Rozumiem tylko w moim Sterowniku wygląda to troszkę inaczej. Nie mam opcji wyboru lepszej jakości tak jak w Twoim przypadku.

może pobierz najnowsze stery.

Czy można to ustawić w jakiś inny sposób omijając Menagera Audio?

A wiesz może coś o nagrywaniu STEREO a nie MONO?

Pozdro

Dodane 18.08.2009 (Wt) 13:41

Na moją kartę dźwiękową chyba nie ma wersji z taką opcją ;/

głównym centrum dowodzenia jest właśnie Menager Audio… Znajdź w necie najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej, powinna się wyświetlić opcja ta co jest na screen.

A może mógłbyś mi podać jaką masz wersję tego Menagera? Pomogłoby mi to bardzo.

ja mam jakąś starą, nie miałem potrzeby instalować innej wersji, bo z nią nie mam problemów. I chyba inną kartę mam.

Dziękuje Wam już jest lepiej. Pozdrawiam.