Professional czy HE?

Witam! Planuję zakup windows 7 ale nie mam pojęcia co wybrać: professional czy home edition?? Mam 3 komputery w domu w tym jeden do spraw firmowych. Co proponujecie?

Ja bym kupił “Home Premium” :wink:

Zależy jakie potrzeby. Jeśli zależy ci jedynie na systemie typowo domowym to prawdopodobnie najlepszy był by Home Premium, jednak pozostaje jedna kwestia, tryb zgodności z XP. Jeśli zamierzasz używać starszych programów które prawdopodobnie nie są przystosowane do win 7 to potrzebujesz trybu zgodności z win xp którego wersja Home Premium nie zawiera. Dopiero wersja Professional zawiera tryb zgodności.

Pomyliły Ci się pojęcia,tryb zgodności z XP i starszymi edycjami Windows maja wszystkie edycje 7,Tobie chodzi o virtualne XP,które jest dostępne od edycji Prof.W tym wypadku pozostaje jeszcze kwestia obsługi tego środowiska przez procesor.

Ja wybrałbym Professional, ze względu na serwer pulpitu zdalnego (HP ma tylko klienta), albo lepie jeszcze - Ultimate - BitLocker oraz BitLocker To Go. Ponadto obie wersje posiadają bardzo fajne narzędzie do wykonywania kopii zapasowych.