Professional czy HE?

(system) #1

Witam! Planuję zakup windows 7 ale nie mam pojęcia co wybrać: professional czy home edition?? Mam 3 komputery w domu w tym jeden do spraw firmowych. Co proponujecie?

(Edmunt) #2

Ja bym kupił "Home Premium" :wink:

(Kontakt) #3

Zależy jakie potrzeby. Jeśli zależy ci jedynie na systemie typowo domowym to prawdopodobnie najlepszy był by Home Premium, jednak pozostaje jedna kwestia, tryb zgodności z XP. Jeśli zamierzasz używać starszych programów które prawdopodobnie nie są przystosowane do win 7 to potrzebujesz trybu zgodności z win xp którego wersja Home Premium nie zawiera. Dopiero wersja Professional zawiera tryb zgodności.

(Semtex) #4

Pomyliły Ci się pojęcia,tryb zgodności z XP i starszymi edycjami Windows maja wszystkie edycje 7,Tobie chodzi o virtualne XP,które jest dostępne od edycji Prof.W tym wypadku pozostaje jeszcze kwestia obsługi tego środowiska przez procesor.

(IrasDeeJay) #5

Ja wybrałbym Professional, ze względu na serwer pulpitu zdalnego (HP ma tylko klienta), albo lepie jeszcze - Ultimate - BitLocker oraz BitLocker To Go. Ponadto obie wersje posiadają bardzo fajne narzędzie do wykonywania kopii zapasowych.