Profilaktyka - spr. laptopa dziewczyny

Witam. Profilaktycznie chciałem sprawdzić laptopa mojej dziewczyny. Kobieta jak to kobieta z techniką nie wiele ma wspólnego i nie zwraca czasem uwagi na nowe ikonki w trayu i inne takie.

Na razie przeskanowałem hdd “spybot - S&D” i “PestPatrol” usunąłem nimi jakieś 29 syfów. Następnie przeprowadziłem skan avastem który nic nie wykrył.

Być może komputer jest już czysty ale czasem pojawia się problem z wyświetlaniem stron internetowych. GG chodzi i inne komunikatory a strony www już nie. Czasem się yahoo otwiera ale nic po za tym.

Dodatkowo chciałbym:

  • odinstalować yahoo toolbara (odinstalowałem wszystko w dodaj/usuń programy ale toolbar pozostał)

  • odinstalować/wyłączyć Windowsowskiego messengera

  • dowiedzieć się gdzie ustawia się automatyczne wyłączanie komputera. Bo kolega sobie system przeinstalował i musi ręcznie guzikiem wyłączać komputer po zamknięciu systemu.

Dziękuje pozdrawiam.

:wink:

a co ty chciałeś żeby on wykrył ? vira zapomnij jeśli chcesz żeby Anytyvirus pozbierał resztą śmieci to zainstaluj Sobie do wyboru Albo NOD32 albo Kaspersky i na drugi raz załóż jej lepszego Firewala do wyboru pod Noda Outpost a pod kaspersky Kasperki Anti-Hacker :slight_smile: pozdro i będzie wtedy czysto i zamiast IE niech używa przeglądarki Opera lub Fire Foxa.

Nie wykrył bo nic nie ma - log jest czysty :slight_smile:

Messengera usuniesz xp-Antispy

W HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” :

Przeczyść rejestr – użyj do tego jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344.

opis tutaj

Wklej jeszcze loga z Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle). :slight_smile:

Czysto, ale sporo zbędnego softu od Toshiby.

Przejrzyj: Optymalizacja XP.

Wejdź: Start > uruchom > msconfig i w zakładce „Uruchamianie” odznacz, niepotrzebne według Ciebie, programy w autostarcie. :slight_smile:

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek2222