Profile systemowe na innej partycji w win7

Witam wszystkich,

mam ogromną prośbę do Was o podpowiedź/pomoc. Dd kilku dni walczę z nowymi komputerami postawionymi na Windows 7.

Mój cel jest taki, aby zrobić obraz systemu na wszystkie komputery z przeniesionymi kontami użytkowników na partycję D.

Próbowałem już kilkunastu sposobów znalezionych na internecie, połowicznie udało się zgodnie z tym artykułem. Jednak przy logowaniu się na wbudowane konto admina dostaję informację o tymczasowym profilu, które po wylogowaniu straci ustawienia.

Próbowałem również ten sposób, jednak sysprep pokazywał błąd:

Wystąpił błąd krytyczny podczas próby wykonania programu sysprep na komputerze.

Po zmianie

e:\Użytkownicy

na

e:\Users

sysprep nie zwracał błędu mimo to nie przenosił profili.

Proszę o jakieś nakierowanie. Docelowo komputery będą w domenie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Coś zrobiłeś źle, twój pierwszy link jest dobry. Wcześniejsze próby mogły coś namieszać. Ogólnie konto systemowego administratora jest w lokalizacji:

%systemroot%\system32\config\systemprofile

Jeśli nie mieszałeś w wpisach rejestru, będących w

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS NT\CurrentVersion\ProfileList.

Takie coś nie powinno się wydarzyć. Pierwszy wpis powinien mieć zawartość taką jaką podałem wcześniej.

Więc jest fizycznie nie możliwe byś coś w nim zmienił. Kopiujesz foldery, zmieniasz klucze z tuta, robisz nowe konto, usuwasz stare z którego zmieniałeś i wywala ci błąd po zalogowaniu na konto administrator ?

Ogólnie najlepiej zrobić to z konta wbudowanego administratora, wtedy wg tuta:

-kopiujesz default, oraz public do nowej lokacji

-zmieniasz zawartość HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS NT\CurrentVersion\ProfileList (Default, Public, Profile Directory)

-usuwasz wszystkie konta założone przez ciebie podczas instalacji etc (ogólnie powinien zostać administrator i konta usług)

-wykonujesz restart komputera

-tworzysz nowe konto, które powinno się pojawić na partycji którą ustawiłeś w kluczu

Za dużo z tym sposobem z windows7hacker kombinacji. I skuteczność niewielka. Lepiej pójść w innym kierunku, czyli na przykład:

  1. Utworzyć dowiązanie symboliczne C:\Users\Ktośtam <-> X:…\Ktośtam

(rzecz jasna backupem i utrzymaniem profilu/i na dysku X trzeba się wtedy zająć osobno)

  1. Jeśli to ma być domena, spróbuj profili zdalnych (czy jak to się tam tłumaczy: roaming profiles). O ile system pozwoli “wcisnąć sobie” umieszczenie profilu na innym dysku tego samego kompa. Roaming profiles stworzono z myślą o przechowywaniu tego gdzieś w sieci, na udostępnionym udziale.

Dzięki za odpowiedzi, jednak nie do końca spełnia to moje oczekiwania. Doczytałem, że jest możliwość zrobienia instalacji nienadzorowanej. Ściągam właśnie oprogramowanie Windows AIK. Ma ktoś doświadczenie w instalacjach nienadzorowanych?

Nijak ma się to do obrazu systemu. Jednak znów będziesz musiał edytować użytkowników wg poradnika. Nie korzystałem z WAIK, więc nie wiem czy tam opcja edycji opcji z tematu jest. Wtedy będziesz musiał zedytować rejestr osobno (I386\setuprg.hiv) Wg poradnika z twojego linka. Radzę również spróbować na wirtualnej maszynie obraz nim go nagrasz ponieważ nie zawsze wszystko wychodzi tak jak się chce :slight_smile:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd349343(WS.10).aspx

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd349350(WS.10).aspx

:confused: ehh patrząc na to co jest na technet-cie

User State Migration Tool (USMT) - A tool used to migrate user data from a previous Windows operating system to Windows 7.

A więc sama migracja kont. Zatem musi być jakieś inne wyjście. Aktualnie w firmie są komputery z win xp i wszystkie konta na nich są na partycji D.

Łącznie z kontami admina.