Prog. do defragmentacji

Czy jest jakis program, ktory REALNIE szybciej defragmentuje dyski? Kiedys mialem jakis prg. podobno szybszy od systemowego defragmentatora ale w praktyce nie bylo roznicy w czasie defragmentacji.

Czas defragmentacji zależy od stopnia pofragmentowania dysku. Polecam SpeedDisk z pakietu Norton SW

Wiesz skad moge go zassac??

Ze sklepu… :?

No to odpada ten program, czekam na inne propozycje… :slight_smile:

Diskeeper Lite (wersja darmowa): http://www.webattack.com/get/dkeeperlite.shtml

Mialem go i w sumie nie bylo zadnej roznicy w stosunku do systemowego defragmentatora. Chyb, ze mialem jakas trefna wersje…

Wydaje mi się, że żadnym programem nie osiągniesz zadowalającej Cię prędkości defragmentacji. Przypuszczam, iż zależy to w dużej mierze od rodzaju dysku twardego (szybsze obroty = mniej czasu operacji), jak i od - jak już jeden z użytkowników napisał - obecnego stopnia defragmentacji (fragmentacji?) Twojego twardziela. Wskazówka jest taka, aby w miarę możliwości przeprowadzać proces defragmentacji jak najczęściej. Myślę, że jak będziesz robiła to co tydzień i połączysz to generalnie z pracą dokładnego sprawdzenia dysku poprzez Scandisk, Twój twardy dysk będzie zawsze w znakomitej kondycji. :smiley:

Pozdrawiam!

Jeśli masz Win XP i masz system plików FAT 32 to jak chcesz zwiększyć szybkość defragmentacji o 700% zmień go na NTFS.

A moze inny sie przejechli na NTFS a pozatym NTFS jest szybszy jak se go odpowienio z konfigurujemy.

więc jak dobrze skonfigurować NTFS według Ciebie ?? może masz kilka krótkich porad lub może jakiś link .

Dziękuje za wszelkie wskazówki :slight_smile:

Czy jest to bezpieczne i jak to zrobic???

Podczas instalacji systemu Windows XP jest do wyboru jaki system plików ma zostać utworzony.

Ale ja mam juz XP i chyba nie bede formatowal dysku, instalowal XP z NTFS, robil defragmentacji bo juz ona bedzie zbedna po foramcie !!