Program Ace Utilities


(Sebcio12345) #1

Witam, poszukuję spolszczenia, ewentualnie instrukcji obsługi do w/w programu. Nie chcę zbyt dużo usunąć. Za ewentualną pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam Sebcioseb 8) 8) 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:


Update

Przenoszę Problemy do :arrow: Poszukuję

Golden Finger


(Lackymen5) #2

spolszczenia nie posiadam ale radzę sobie z językiem. To program do czyszczenia systemu ze zbędnych plików oraz rejestru ze zbędnych wpisów .

Wchodzisz i widzisz :

>> clean up , czyszczenie

-Remove junk files ( usuń zbędne pliki ) -> wchodzisz i masz ''scan'' - wyszukuje ci te pliki w systemie , potem wyświetla liste znalezionych plików , zalecam kliknięcie prawym klawiszem na jedno z zaznaczonych po lewej stronie okienek domyślnie i zaznaczenie ''Check None'' czyli odhaczenie wszystkich, teraz możesz przyjrzeć się plikom klikając na niego prawym kilkim i wybrać ''Properties '' czyli Właściwości. Możesz przeczytać jaki to plik i kiedy utworzony i jak nie masz podejrzeń to zaznaczyć dopiero w okienku do usunięcia. Plików może Ci wyszukać wiele ale to bezpieczniejsza forma niż automatycznie usunąć wszystko, oczywiście można je jeszcze przywrócić funcją ''restore'' .Nie ma doskonałych programów i może zdarzyć się ,że plik będzie potrzebny.

Kiedy już wybierzesz pliki do usunięcia , naciskasz po prostu po lewej stronie ''remow''(usuń) i masz usunięte zbędne pliki.

  • Clean system Registry (czyszczenie rejestru ze zbędnych wpisów) . Podobna procedura : ''Scan'' -wyszuka wpisy-zalecam dokładnie przyjrzenie się im, zatem prawy klik na jedno z okienek, wybieram ''Chcek non'' (odznacz) i pomału samemu ustalanie co zaznaczyć do usunięcia i potem ''remow'' i masz usunięte wpisy. Jeśli okaże się nagle,że coś nie działa, to można je spokojnie przywrócić wchodząc do ''Restore'' (przywróć) - , podobnie możesz zrobić z usuniętymi wcześniej zbędnymi plikami (remove junk files) oraz (3 zakładka) usuniętymi duplikatami plików.

-Erase your history (to czyszczenie adresów odwiedzanych stron, ciasteczka, itd)

-Fix invalid Shortscut -napraw błędne odwołania do programów , znowu scan i jak znajdzie to remove.

>>Optimize (optymalizacja systemu)

-auto-start menager -możesz usunąć zbędne programy z autostartu systemu, sam musisz ocenić co jest zbędne i można usunąć(np. wpis trojana;) ).

  • find duplicate files -znajdż duplikaty plików

  • uninstall manager - możesz odinstalować programy ze swojego systemu,widzi więcej niż systemowy ''dodaj usuń programy'' .

>>protect (ochrona), masz tu :securely delete files(skuteczne wyczyszczenie pliku bez mozliwosci odzyskania)

  • wipe deleted file data (wyczyść skasowane pliki, nie będzie już można wtedy użyć ''restor'' (przywróć)

>>Miscellaneous - find empty folders (znajdż puste foldery)

  • disk analysis-analiza zapełniena dysku

  • scheduled system maiteance-możesz ustawić by program sam o ustalonym czasie czyścił history, cookies, itd .., automatycznie.