Program bazodanowy

Witam,

Szukam programu (języka?) za pomocą którego mógłbym stworzyć dosyć prosta samobieżną bazę danych. Prosta to znaczy operująca wyłącznie na pojedynczym stanowisku PC i niekoniecznie udostepniająca się innym.

Samobieżna to taka która pójdzie na gołym windowsie bez Offica, Openoffica czy innych środowisk czy serwerów.

No i żeby wynikiem pracy była aplikacja

Spróbuj Delphi lub Kexi - są wersje darmowe do domu.:mrgreen:

Dzięki. Kexi to jakieś takie dziwne, ale Delphi może by i warto poznać

Można Access’em. Ze strony MS ściągasz darmowy program służący tylko do otwierania plików *mdb. Nie trzeba mieć zainstalowanego na danym komie pakietu Office.

Maruder_best : to zaczyna być ciekawe, jak się tan program nazywa?

Sorki, ze nie odpisywałem tak długo, ale na urlopie byłem :wink: Nie pamiętam jak ten program się dokładnie nazywa, ale w wolnej chwili wejdę na stronkę MS i poszukam.

Hej !!

Program nazywa się Access 2002 Viewers i znajdziesz do na oficjalnej stronie Office’a - TUTAJ. Tylko tak w ramach informacji i sprostowania. Dzięki temu programowi tylko odczytasz i ewentualnie wydrukujesz dane, ale zupełnie nic w nich nie zmienisz…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

A może jako baze użyć plik XML’a ?

Zeter!!

Niestety, Access - przynajmniej w wersji do 2002 - nie obsługuje baz w formacie XML…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Miałem na myśli użycie XML’a bez użycia jakigokolwiek systemu bazodanowego (Access, MySlq itp.).

Miałem na myśli użycie XML’a :smiley: jako bazy danych, czyli np. (pisze z ręki):

Jan
Kowalski
ul. M. Kopernika

Wtedy xml jest Twoją bazą danych. Nie potrzebne Ci serwery bazy danych jedynie język programowania z obsługą XML.