Program biurowy (ala office) do biura darmowy

Mam office 2003, ale po kupnie nowego kompa z 7 nie mogę zainstalować, a kupno Office 2007 nawet to duuuża suma.

Mam wersję 7 bez XP mode, więc lipa, a instalacja na virtual PC XP i emulowanie office2003, nie jest zbyt wygodny w życiu, choćby przez szybkość.

Potrzebny darmowy pakiet (word, excel, ew. do maili coś). Myślałem na openoffice, ale ludzie krzyczą, że oracle przejęło, że już nie jest darmowy dla firm. Alternatywa LibreOfiice nie jest w polskim języku (co jest konieczne).

Był jeszcze IBM Lotus, ale nie wiem czy to darmowe dla firm też, czy tylko do użytku osobistego. I nie widziałem z polskim języku.

Może piszę bzdury, ale szukałem już długo i nie mogę nic znaleźć. Pomóżcie.

OpenOffice.org jest projektem OpenSource, więc był, jest i będzie darmowy dla każdego. Więcej informacji: http://why.openoffice.org/why_free.html Jeśli chodzi o ekonomię, polecam.

Koszt MSOffice dla firmy owszem, jest dość drogi. Jednak jeśli masz Office 2003, to go zainstaluj - nie wiem dlaczego miałby nie działać na 7, skoro u mnie działa na Viście na drugim kompie. Dorzuć do niego pakiet zgodności i od biedy odpalisz i docx, acz będziesz widział różne dziwne efekty uboczne, więc ostrzegam.

Do maili, przeanalizuj plusy i minusy Outlooka oraz TheBat! w wersji komercyjnej. Acz ten pierwszy dla firm chyba wygrywa.

Jeśli gdzieś się pomyliłem, proszę o wyprowadzenie z błędu :slight_smile:

1. MS Office 2003 współpracuje z Win7. Jaki błąd zwraca ci w trakcie instalacji?

2. OpenOffice został przejęty przez Oracle ale nadal jest darmowy.

3. LibreOffice jest darmowy i jest polska wersja językowa.

Tu masz link http://ftp.tu-chemnitz.de/pub/tdf/libreoffice/stable/3.3.0/win/x86/LibO_3.3.0_Win_x86_install_multi.exe

LibreOffice - to jest nowy openoffice - darmowy, ładniejszy, lepszy

…oracle przejęło to, oracle przejęło tamto… i co to za różnica??? Na codzień używasz oprogramowania JAVA, to też oracle, i nie płaczesz.

Przed zainstalowaniem dowolnego programu przeczytaj licencję.

Polecam OpenOffice

Przy próbie uruchomienia np. Outlooka 2003 wyrzuca “Wersja tego pliku jest niezgodna z wersją używanego systemu Windows. Sprawdź w informacjach dotyczących systemu na tym komputerze, jaka wersja programu jest potrzebna (x86 - 32-bitowa czy x64 - 64-bitowa), a następnie skontaktuj się z wydawcą oprogramowania.”

Napisałem posta, ponieważ trzeba uważać na skarbówkę jak ■■■■■■■, potrafią się czepić i siedzieć na Tobie przez jakiś czas, aż coś nie znają. 2 lata temu udupili mnie za używanie programu podobnego do PDF creator, który niby był darmowy, ale nie dla firm, nie dałem im licencji na niego i miałem problem.

nic dodać nic ująć, lepszy od OO

http://www.dobreprogramy.pl/LibreOffice,Program,Windows,21562.html

pozdrawiam

Twój windows to x86? Nie zainstalujesz na nim programu w wersji x64.

Mam Win7 64

Wyjaśniając jeszcze kwestię przejęcia Sun przez Oracle:

http://www.oracle.com/us/products/appli … 70241.html

Jak widać na załączonej dokumentacji: OpenOffice.org jest i pozostanie projektem otwartym, na bazie którego (podobnie do OpenOffice.ux.pl) utworzona jest komercyjna wersja Oracle Office w wersjach Standard i Enterprise. Są stworzone, aby ułatwić zastosowanie w firmach i korporacjach, ale nie zmienia to faktu, że OOo nadal może być stosowane za darmo. Oczywiście, alternatywna gałąź OOo, tj. LibreOffice też jest tak samo dostępna :smiley:

Co do problemów zgodności Office 2003 z Win7 64bit, jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, przyznam szczerze…

Jeśli chodzi o Office, proponuję kontakt z Microsoft Polska pod numerem telefonu:

Centrum Obsługi Klientów Microsoft w Polsce

tel. 0 801 308 801 lub 0 22 594 19 99, faks 0 22 594 19 77, e-mail: pomoc@microsoft.com

Koszt połączenia z numerami 0 801 308 801 i 0 22 594 19 99 wg stawek Twojego operatora.

Miałem kiedyś problem z MS Office 2007, podczas instalacji brakło prądu i potem za nic nie chciał się zainstalować - pojawiało się okienko błędu instalacji, w którym nie było nic napisane, ponieważ reinstalacja systemu nie wchodziła w rachubę, spędziliśmy nad tym problemem z technikiem z MS prawie tydzień - rozwiązanie znalazłem sam, ale dzięki naprowadzeniu przez pana specjalistę, jest to najlepsze rozwiązanie i chyba najsensowniejsze, skoro masz coś za co zapłaciłeś, szkoda szukać czegoś innego.

Jeśli uda Ci się rozwiązać problem - opisz na forum, jako naukę dla innych.

Pozdrawiam.