Program buforujący MAPI is dead-po wirusie

(Marsmo) #1

Witam wszystkich! :slight_smile:

Miałam wirus W95.CIH.1003 (co już uważni forumowicze wiedzą skąd i co), usunęłam sześć plików Mks on-line. I teraz mam problem - na razie pierwszy na jaki się natknęłam. Mam W98.

Dwa usunięte pliki były w C\Windows\System\Mapi......

Przypadkiem, chcąc odszyfrować adres poczty w Outlooku z linka w tekście, by następnie wysłać go swoją pocztą - odkryłam, że wspomniane pliki MAPI mają powiązanie z Outlookiem i ich skasowanie uniemożliwia mi jego otworzenie.

Wyświetliła mi się taka ramówka:

Nie można uruchomić programu buforującego MAP,zamknij i ponownie uruchom itd. - MAPI 1.0 (000004C7), a następnie - nie mozna otworzyć programu Outlook.

I teraz pytanie z prośbą o pomoc:

Czy zostawić to wszystko tak jak jest (korzystam z poczty WWW), rzadko jest mi potrzebne no chyba, że do identyfikacji linków adresowych i nie zawracać sobie głowy, bo niczym innym to nie grozi :? - czy też majac na uwadze to,że jest to część systemu i mogą być inne konsekwencje próbować coś z tym zrobić ( pytanie tylko co :o ).

Dzięki wielkie za wspomożenie :slight_smile:

(system) #2

Zainstaluj Internet Explorer w wersji 6

(Marsmo) #3

Sorry Killer, ale nie za bardzo rozumiem :smiley: :smiley: :smiley:

Ja nie mam problemu z internetem.

Pozdrówki :slight_smile:

(system) #4

Jeśli dobrze rozumiem to masz problem z Outlookiem Express z powodu brakujących plików. Jesli zainstalujesz IE6 to te pliki zostaną przywrócone w wersji 6.

(Marsmo) #5

Killer wybacz :oops:

Cały czas byłam przekonana,że Outlook jest składową częścią Windowsa jako systemu, a nie przegladarki jako takiej, zwłaszcza że nawet są odrębnymi folderami plików w systemie (przynajmniej ja tak to widziałam) :?

Wolałabym nie kombinować z IE6, bo śledziłam ten temat na różnych forach i ponoć gdy jest osadzony przy równoległej instalacji 5.0 i do tego jeszcze przy starszym kompie to są problemy typu: restarty, błędy, mulenie itp. No chyba,że sie ma nowo postawiony system. Ja mam starszy komputer PII, o procesorze nawet nie wspomnę bo bardziej nadawałoby się to do działu "Na luzie". :smiley: :smiley: :smiley:

No bo jeżeli nie ma innego sposobu przywrócenia tych plików (???), to ja bez tegu Outlooka mogę żyć, tylko czy aby na pewno nie będzie innych konsekwencji.

(system) #6

Niewiem czy w 98 jest taka funkcja bo mam XP.

W panelu sterowania masz "dodaj, usuń programy". W jednaj z zakładak jest dodawanie i usuwanie. Znajdz tam Outlook Express i usuń. Następnie wejdz tam ponownie i dodaj go. W ten sposób powinien zainstalować się od nowa. Do tego może być potrzebna płyta w windowsem :smiley: