Program Deffragler - problem z szybkością defragmentowania

(Dragon563) #1

Witam, od razu mówie że nie wiem czy w dobrym miejcu wątek no ale najwyżej dostane upomnienie z góry przepraszam :slight_smile:

Do rzeczy - chodzi mi o program deffragler. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony korzystam z niego od naprawde bardzo dawna, ale

denerwuje mnie bardzo jedna kwestia. Otóż mam 3 partycje C, D i E. dyski C i D defragmentuje w moment po prostu błyskawicznie

natomiast mój problem pojawia się przy dysku E. Najmniejsze pliki przenosi dużo dłużej niż kilkakrotnie razy większe na innych dyskach. Defragmentacja na tej partycji trwa w porównaniu do innych kilka razy dłuzej, czy ktoś wie na czym polega problem ? pozdrawiam Srakamen.

(Johny) #2

Moim zdaniem z położenia,jest to ostatnia partycja na dysku,zajmuje końcowy obszar dysku,gdzie dostęp trwa dłużej,okręg ruchu głowicy po talerzu ma dłuższy promień,partycja C:\ leży na początku dysku,tam głowica ma najkrótszy promień ruchu,d już trochę dłużej,narysuj sobie cyrklem okrąg o promieniu 1 okrg o promieniu 3

(Dragon563) #3

teoretycznie masz racje, z kolei jeśli pójdziemy tym tropem to np podczas grania w najnowszego battlefielda 3 którego mam zainstalowanego na E powinno mi ścinać itd, bo jak powiedziałes wiecej czasu idzie na dojście do tych plików, a chodzi normalnie więc jak na moje to nie o to chodzi :slight_smile: ktoś jeszcze jakiś pomysł ? :smiley:

(Agatonster) #4

srakamen ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Johny) #5

Ile masz ramu ?,możliwe,że Engine Battlefielda wczytuje więcej do pamięci niwelując odwołania do dysku,dlatego ci nie ścina,nie trzeba się często odwoływać do dysku,bo większość potrzebnych danych siedzi w ram w czasie gry,a ta gra ma wymagania pod względem pamięci

(SnykeShadow) #6
  1. Szybkość defragmentacji danej partycji zleży od jej wielkości i tego, w jakim stanie się znajduje.

2. Częsta praca (dodawanie usuwanie programów etc.) na danej partycji wydłuża czas jej defragmentowania.

3. Częsta defragmentacja (raz czy dwa razy w tygodniu) danej partycji powoduje to, że kolejny czas defragmentowania tej partycji z biegiem czasu znacznie się skraca.

4. Dbanie o stabilność oraz „czystość” systemu powoduje skracanie czasu defragmentacji.

5. Położenie partycji na dysku ma wpływ na jej czas defragmentowania.

6. Czas defragmentowania danej partycji nie ma nic wspólnego z płynnością gry.

(Dragon563) #7

więc tak, na tej partycji mam tylko dwie gry zainstalowane, żadnych programów filmów nic a i tak prędkość jest skandaliczna wręcz heh, ramu mam 4gb procek e5300 2,6

(SnykeShadow) #8
  1. Wypróbuj inny program do defragmentacji i porównaj czasy defragmentowania Np. O&O Defrag Professional 15 http://www.dobreprogramy.pl/OampO-Defra ... 12705.html

2. Ten skandaliczny czas defragmentowania partycji E wynosi…?

3. Podczas defragmentacji robisz Optymalizację + Defragmentacji czy tylko Defragmentacje?

4. Z tego co pamiętam to gry najdłużej się defragmentują.

(Johny) #9

A duże są te gry ?,gry mają duże pliki i ich defragmentacja trwa dłużej,często jest tak,że pliki z grafiką i muzyką są spakowane,cała grafika i muzyka jest w jednych dużych plikach,jest jeszcze jedna możliwość,sprawdż,czy nie masz włączonego indeksowania zawartości tego dysku

w XP Mój komputer->Dysk E->Właściwości-Ogólnie->Opcja zezwalaj na indeksowanie zawartości tego dysku aby przyśpieszyć wyszukiwanie plików,to też potrafi spowalniać,czynności wykonywane na dysku,bo operacje dysku są wtedy nadzorowane,jeśli masz zaznaczoną tą opcję wyłącz ją.

(Dragon563) #10

sprawdziłem czy tylko pliki z gier tak długo przenosi, ale okazuje sie ze nie ważne jaki plik i jaka jego "masa" i tak przenosi długo no ale nic nie poradzimy już tak musi widocznie być, czasu nie mierzyłem kolego nie ma sensu :slight_smile: a tamtą funckcje mam wyłączoną.

Nie wiem czy mogę tak zrobić (szczerze nie chce mi sie regulaminu czytać) chciałbym się spytać Was o program bitcomet, a mianowicie przed chwilą dosłownie 1 raz tak się zrobiło, że podczas pobierania dysk wariuje cały czas coś robi (wcześniej takie coś się nie zdarzało). Gdy wyłącze program dysk się uspokaja. jakieś pomysły ?