Program Deffragler - problem z szybkością defragmentowania

Witam, od razu mówie że nie wiem czy w dobrym miejcu wątek no ale najwyżej dostane upomnienie z góry przepraszam :slight_smile:

Do rzeczy - chodzi mi o program deffragler. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony korzystam z niego od naprawde bardzo dawna, ale

denerwuje mnie bardzo jedna kwestia. Otóż mam 3 partycje C, D i E. dyski C i D defragmentuje w moment po prostu błyskawicznie

natomiast mój problem pojawia się przy dysku E. Najmniejsze pliki przenosi dużo dłużej niż kilkakrotnie razy większe na innych dyskach. Defragmentacja na tej partycji trwa w porównaniu do innych kilka razy dłuzej, czy ktoś wie na czym polega problem ? pozdrawiam Srakamen.

Moim zdaniem z położenia,jest to ostatnia partycja na dysku,zajmuje końcowy obszar dysku,gdzie dostęp trwa dłużej,okręg ruchu głowicy po talerzu ma dłuższy promień,partycja C:\ leży na początku dysku,tam głowica ma najkrótszy promień ruchu,d już trochę dłużej,narysuj sobie cyrklem okrąg o promieniu 1 okrg o promieniu 3

teoretycznie masz racje, z kolei jeśli pójdziemy tym tropem to np podczas grania w najnowszego battlefielda 3 którego mam zainstalowanego na E powinno mi ścinać itd, bo jak powiedziałes wiecej czasu idzie na dojście do tych plików, a chodzi normalnie więc jak na moje to nie o to chodzi :slight_smile: ktoś jeszcze jakiś pomysł ? :smiley:

srakamen ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ile masz ramu ?,możliwe,że Engine Battlefielda wczytuje więcej do pamięci niwelując odwołania do dysku,dlatego ci nie ścina,nie trzeba się często odwoływać do dysku,bo większość potrzebnych danych siedzi w ram w czasie gry,a ta gra ma wymagania pod względem pamięci

  1. Szybkość defragmentacji danej partycji zleży od jej wielkości i tego, w jakim stanie się znajduje.

  2. Częsta praca (dodawanie usuwanie programów etc.) na danej partycji wydłuża czas jej defragmentowania.

  3. Częsta defragmentacja (raz czy dwa razy w tygodniu) danej partycji powoduje to, że kolejny czas defragmentowania tej partycji z biegiem czasu znacznie się skraca.

  4. Dbanie o stabilność oraz „czystość” systemu powoduje skracanie czasu defragmentacji.

  5. Położenie partycji na dysku ma wpływ na jej czas defragmentowania.

  6. Czas defragmentowania danej partycji nie ma nic wspólnego z płynnością gry.

więc tak, na tej partycji mam tylko dwie gry zainstalowane, żadnych programów filmów nic a i tak prędkość jest skandaliczna wręcz heh, ramu mam 4gb procek e5300 2,6

  1. Wypróbuj inny program do defragmentacji i porównaj czasy defragmentowania Np. O&O Defrag Professional 15 http://www.dobreprogramy.pl/OampO-Defra … 12705.html

  2. Ten skandaliczny czas defragmentowania partycji E wynosi…?

  3. Podczas defragmentacji robisz Optymalizację + Defragmentacji czy tylko Defragmentacje?

  4. Z tego co pamiętam to gry najdłużej się defragmentują.

A duże są te gry ?,gry mają duże pliki i ich defragmentacja trwa dłużej,często jest tak,że pliki z grafiką i muzyką są spakowane,cała grafika i muzyka jest w jednych dużych plikach,jest jeszcze jedna możliwość,sprawdż,czy nie masz włączonego indeksowania zawartości tego dysku

w XP Mój komputer->Dysk E->Właściwości-Ogólnie->Opcja zezwalaj na indeksowanie zawartości tego dysku aby przyśpieszyć wyszukiwanie plików,to też potrafi spowalniać,czynności wykonywane na dysku,bo operacje dysku są wtedy nadzorowane,jeśli masz zaznaczoną tą opcję wyłącz ją.

sprawdziłem czy tylko pliki z gier tak długo przenosi, ale okazuje sie ze nie ważne jaki plik i jaka jego “masa” i tak przenosi długo no ale nic nie poradzimy już tak musi widocznie być, czasu nie mierzyłem kolego nie ma sensu :slight_smile: a tamtą funckcje mam wyłączoną.

Nie wiem czy mogę tak zrobić (szczerze nie chce mi sie regulaminu czytać) chciałbym się spytać Was o program bitcomet, a mianowicie przed chwilą dosłownie 1 raz tak się zrobiło, że podczas pobierania dysk wariuje cały czas coś robi (wcześniej takie coś się nie zdarzało). Gdy wyłącze program dysk się uspokaja. jakieś pomysły ?