Program do automatycznego zapisywania obrazków ze strony www

Poszukuję programu do zapisywania obrazka ze strony www (obraz ma ten sam adres). Konkretnie chodzi o obraz jpg z kamery internetowej.

Jest odświeżany co ok. minutę dlatego program powinien mieć funkcję wyboru co jaki czas ma zapisywać plik.

Napisałem właśnie taki programik o nazwie: “artpol” i można go znaleźć tutaj:

pliki

Gdyby były jakieś problemy proszę napisać bo program był pisany na szybko i być może nie wszystko jest OK.

Wielkie dzięki :smiley:

Jak na razie program działa.

Przydałaby się funkcja minimalizowania do tray’a :wink:

Do ewentualnych innych opcji (np. możliwość wyboru innych odstępów zapisu pliku w nocy; złożony wybór nazwy pliku: data godzina, itd.) można wykorzystać inne programy.

Minimalizowanie do tray’a i umieszczenie w nazwie pliku daty, czasu da się zrobić i jak będę miał wolną chwilę to zrobię i powiadomię.

Nie bardzo wiem o co chodzi w tych różnych odstępach zapisu w nocy i jak by to miało konkretnie wyglądać. Musiał byś precyzyjniej wyjaśnić, to też było by pewnie do zrobienia.

No i jeszcze o co chodzi z tym wykorzystaniem innych programów???

Chodzi mi o to, że np. w godzinach 8-18 chciałbym zapisywać zdjęcie co 10 minut, a w godz. 18-8 co 1h.

Pisząc o “innych programach” miałem na myśli właśnie pakietowe zmienianie nazwy, np. po dacie zrobienia zdjęcia.

Już poprawione według życzenia. Po pobraniu pliku nie trzeba koniecznie ponownie instalować, wystarczy tylko rozpakować plik artpol.cab i podmienić plik artpol.exe.

W dalszym ciągu nie bardzo wiem o co chodzi z tą nazwą, ale zawsze mogę poprawić gdyby było coś nie tak.

Niestety nowa wersja nie działa u mnie. Proces się uruchamia ale nie widać okienka (w tray-u też nie ma) - w menedżerze zadań jest widoczny.

Jak na razie wracam do poprzedniej wersji :smiley:

Przydałoby się aby program pamiętał adres pliku oraz katalog do zapisu. Teraz za każdym razem trzeba wpisywać od nowa. Wybór katalogu do zapisu mógłby się odbywać z poziomu programu (tak aby nie trzeba było wpisywać/wklejać ścieżki do zapisu).

Rzeczywiście przy pierwszym uruchomieniu i błędnych danych (zerowych) program wprawdzie się uruchamiał, ale tylko w tle i nic nie było widać na ekranie. :frowning:

Moje niedopatrzenie bo nie przetestowałem takiego układu. Poprawione!

Dodane 09.12.2009 (Śr) 13:21

Co nagle to po diable, a zatem jeszcze jedna poprawka. :frowning:

Jeszcze raz musisz niestety ściągnąć program jeśli chcesz go używać bo w tej chwili jest tak, że programu nie można usunąć z tray’a przez zwykłe kliknięcie na przycisk: “zamknij” czy w tray’u na “zakończ” i będzie się uruchamiał przy każdym uruchomieniu komputera.:frowning:

Teraz śmiga :smiley: =D>

Jeszcze raz dzięki. Masz u mnie piwo za to :slight_smile:

Wprowadziłem jeszcze jedno małe usprawnienie. Dotychczas były dwa klawisze “start” i “stop” i nie bardzo było widać czy program jest uruchomiony czy nie.

Te dwa klawisze zastąpiłem jednym klawiszem który zmienia swoją nazwę na “stop” lub “start” w zależności czy program jest uruchomiony bądź nie.

Dzięki za piwo. :wink:

Super :slight_smile:

Tylko zniknęła opcja TRAY :?: :?: :?:

Niepotrzebna, wystarczy kliknąć na krzyżyk na górze z prawej strony. :slight_smile:

Wszystko działa ok. Jeszcze raz dzięki.

Właśnie zainstalowałem ten program z myślą zapisu zdjęć ze strony www z kamerką… Wszystko działa pięknie. Będzie film poklatkowy z całego roku. :slight_smile:

Gratuluję i dziękuję autorowi.