Program do blokowania instalacji nowych programów/urządzeń?


(Szczepaniakpila) #1

Szukam PROGRAMU który blokowałby instalacje nowych urządzeń i programów. Mam XP Home i jedno konto administratora i NIE CHCE TWORZYĆ NOWYCH KONT! !!


(ichito) #2

Przychodzą mi na szybko do głowy dwa programy

System Protect

http://www.system-protect.com/

który jest kombinacją zapory dyskowej, programu antyspyware i programu do ochrony wybranych folderów i plików. Ze strony programu możesz przejść do strony Spyware Terminatora, który mógłby w tym pomóc również, bo jest właściwie poza funkcja antyspyware programem typu HIPS (program, który monitoruje system i ostrzega komunikatem o jakiś nowym zdarzeniu, który go chce zmodyfikować...instalacja programu, zmiana w rejestrze, uruchomienie biblioteki dll, dostęp do pamięci itp)...ale to już wymaga trochę więcej uwagi.

Więcej np. tu

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop ... id=5553436

lub tu http://www.searchengines.pl/Monitory-HI ... 78431.html

Drugi to Returnil Virtual System , program do wirtualizacji dysku systemowego...znaczy się, że program tworzy obraz dysku systemowego w pamięci i na tym obrazie komputer po włączeniu trybu wirtualizacj(System safe) pracuje. Jaki to ma związek z Twoim problemem?...wszystko, co zostanie zapisane na zwirtualizowanym dysku systemowym nie zostanie zapisane w rzeczywistości...żaden program, żadna zmiana w systemie, żaden plik...wszystko, co zostało zmodyfikowane zostanie po restarcie przywrócone do stanu poprzedniego (nawet można usunąć katalog Windows, a po restarcie masz wciąż system). Ma to również swoje "wady"...nie zadziałają również aktualizacje, ściągane np.na pulpit pliki...trzeba po prostu nauczyć sie nowych nawyków i pracy z programem. Poza tym program ma również funkcję ochrony przed modyfikacją wybranych plików i folderów, ochronę ustawień hasłem...nikt poza Tobą nie zmieni ani nie uruchomi ważnych funkcji...może stworzyć dodatkowy wirtualny dysk, który na żądanie możesz sobie podłączać i zapisywać dla siebie ważne rzeczy. Więcej informacji np. tu

http://www.searchengines.pl/Wirtualizac ... 13215.html

lub tu (jest kilka większych wątków)

http://forum.antivir-polska.info/search ... order=desc