Program do blokowania rdzeni procesora?

Witam

Znacie może jakiś program który po włączeniu kompa blokował jakiś rdzeń procesora mam 4 rdzenie jeden nich 4 nie działa w 100% czy da się jakoś zablokować go albo by nie dochodził 100% wydajności tylko do np:50%

Jest coś takiego ?

Da się zablokować, ale w Twoim przypadku jest to bezsensowne.

Obciążenie układa się najczęściej od pierwszego do ostatniego rdzenia, przy czym z każdym następnym obciążenie jest mniejsze.

Poza tym, możliwe, że 2 rdzenie masz logiczne (Hyper Threading).

A gdybyś zablokował 1 rdzeń do 50%, to inny działałby na 100%…

chodzi mi o to że 4 rdzeń nie działa w 100% i prostu komp się zawiesza ja dojdzie do 100% i tak myślałem żeby ustawić by zmniejszyć mu taktowanie o 50% mniej a te 3 działały by normalne o 50% więcej czyli 3.10Ghz da się tak ?

Mój procesor:

AMD phenom x2 550-3.10Ghz

Jeżeli to procek AMD i masz na płycie głównej funkcję ACC, to możesz “przykręcić” pojedynczy rdzeń. Ewentualnie są programy do zarządzania rdzeniami - sam wybierasz na którym rdzeniu/rdzeniach ma działać dany program, więc można by zabronić programom uruchamiania się na uszkodzonym rdzeniu (choć nie wiem czy to by akurat pomogło).

Najlepiej jest zablokować w BIOSie lipny rdzeń i po problemie, będą trzy całkowicie sprawne :stuck_out_tongue:

Tylko że u mnie w biosie nie ma takiej opcji !!

Daje film z mego biosa :

http://www.youtube.com/watch?v=_lmcdzYNw2k

To jest to menu w 19 sekundzie.

Dajesz “All cores” i wadliwy dajesz na 0%.

przy All cores jest tylko jedna opcja core 0 nie da się dać na ine core 1,2,3,4 ?

czy Easy Tune umożliwia odblokowanie pojedynczych rdzeni?

Nie wiem, nie korzystam z Windows.

Mnie się pytasz?