Program do bootowania dowolnej partycji

Szukam programu który odpalałby system znajdujący się na innej partycji a także na dysku zewnętrznym. Znalazłem program XOSL ale z tego co widzę jest on troszeczkę za stary. Może wy jakiś znacie?

Bootowanie z innej partycji da się ustawić w bootloaderze, a nośnik wymienny, to już problem.Żaden windows (Oprócz WinPE) nie radzi sobie z bootowaniem z nośnika zewnętrznego (trzeba system przerabiać), co do linuxa, to jest prostsza sprawa (PUPPY Linux itp.) Podaj jaki system chcesz bootować, a wtedy napiszę bardziej szczegółowo.

WinPE i Linux najbardziej.

Odnośnie WinPe, to program WinToFlash dobrze sobie radzi z robieniem bootowalnych dysków Flash z WinPe.

http://wintoflash.com/download/en/

Tutaj masz wiele linków do programu.Najlepiej działa ten ostatni.

Wybierz Tryb zaawansowany, i daj Transfer WinPe / vista na Pendrive.Potem są 2 pola.W jednym podajesz ścieżkę do plików WinPe (w obrazie iso, możesz go podmontować i wskazać jako źródło) a w drugim polu wskazujesz pendrive.Następnie program przygotuje bootowalny pendrive.Żeby go uruchomić, wystarczy że ustawisz bootowanie w BIOSie, i włożysz Pendrive.System Powinien Zabootować.

Odnośnie Linuxa, to użyj programu Fedora Live USB

http://fedora-live-usb-creator.pl.malav … is-windows

Program nadaje się także do dystrybucji innych niż Fedora.

Ok dzięki. Podałem powyższy program ponieważ posiada on “automatyczny boot wybranej partycji”. Właśnie o coś takiego najbardziej mi chodzi. Znasz może programy z taką opcją żeby można było je odpalać spod dosa i bootować dowolną partycję z systemem? (np. WinPE)

Dodane 29.07.2011 (Pt) 12:17

Wyjaśnię dokładniej szukam programu który wyszuka za mnie po dyskach / partycjach gdzie jest zainstalowany system i pozwoli mi go odpalić. Oczywiście taki program chciałbym odpalać z dosa jeszcze przed odpaleniem systemu. Znacie może coś takiego ??

Czegoś takiego to nie znam, i nawet nie wiem, czy takie coś istnieje. Komputery PC raczej nie posiadają możliwości bootowania dwóch systemów jednocześnie. Jeśli chcesz to odpalać spod DOSa, to DOS jest już uruchomiony, i nie można wtedy odpalić innego systemu.

Desperacko szukam czegoś takiego ponieważ mam w laptopie USB 1.1 i kartę PCMCIA na USB 2.0 tylko w tym sęk że z tej karty z USB 2.0 nie mogę bootować systemu więc szukam jakiegoś niestandardowego rozwiązania.