Program do cięcia filmów

Poszukuje programu do cięcia filmów w formacie .avi lub .3gp na kawałki. Sęk w tym, że program musi byc bardzo dokładny (z miarką/taśmą czasu), żebym mógł pociąć film od danego miejsca. Wiecie o co mi chodzi.

Virtualdub i programy pro typu sony vegas odpadją, więc nie proponujcie ich, bo to ma być prosty i dokładny programik :wink:

Zobacz Windows Mowie Maker.

Instrukcja: http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a … 105/id/297

A dlaczego odpada VirtualDub?

Przecież nie jest skomplikowany…

Poza tym przy rekompresji wideo możesz ciąć dokładnie. W trybie Smart rendering również (wówczas rekompresowna jest tylko niezbędna sekwencja klatek, a nie całe wideo).

Natomiast w trybie Direct stream copy (czyli bez rekompresji) możesz ciąć tylko po klatkach kluczowych i… dotyczy to praktycznie każdego innego programu, nie tylko VD.

Pytanie więc brzmi… czy chcesz to zrobić z rekompresją wideo czy bez?

Jeśli bez rekompresji, to raczej zapomnij o ‘dokładności’ (wyjątkiem jest gdy masz wideo gdzie wszystkie klatki są klatkami kluczowymi, np. nieskompresowane albo DV).

No kurde, wiesz miałem ten program i nie wygodnie się zaznacza na taśmie. Chyba, że nie jeszcze wszytkiego nie wiem.

Pasowało by mi coś takiego, żeby się tak łatwo zaznaczało dany fragment i troche większa oś czasu, jak np. audacity, tylko on jest tylko do audio :expressionless:

//Edit: Znalazłem fajny program na twojej stronce Placio, Avidemux, thx :smiley:

Temat do zamknięcia