Program do dezynfekcji wszystkich rodzaji infekcji


#1

Szukam programu którego zadaniem jest tylko i wyłącznie leczenie zawirusowanych plików ( nie usuwanie ich , jak antywirusy to zazwyczaj robią ).


(falcon89) #2

Zależy co to za infekcja i czy da się w ogóle wyleczyć pliki.


(rgabrysiak) #3

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.


#4

a czy istnieje ogólnie program co leczy zawirusowane pliki , ale ich nie usuwa


(falcon89) #5

Nie ma panaceum na wszystkie infekcje.


#6

Chodzi mi o coś takiego jak to

http://www.reversinglabs.com/resources/ … ework.html


(Bogdan_G) #7

No, to jest akurat dla analityków, czyli speców informatyki. Proces polega na znalezieniu problemu i budowy dll naprawczych, cokolwiek to znaczy.Takie to sprawy.

Wyobraź sobie, że został zmodyfikowany plik jakiegoś programu, np adobe flash player. Dr.WEB CureIt ma opcję leczenia, ale nie podmiany zainfekowanego pliku. System Windows potrafi prawidłowo odbudować wiele plików, tylko niestety, trzeba się złośliwego kodu pozbyć. Adobe flash player się nie odbuduje i trzeba dokładnie go wyleczyć, czyli pozbyć się problemu i potem zainstalować prawidłową aplikację. Czasem wyleczenie jest brutalne.

Jest parę dobrych skanerów pod kątem zagrożeń. Są darmowe od Kasperskiego, co znajdą wirusa nawet w plikach rozruchowych. MBAM, czy niedoceniony adwcleaner. Gdy one nic nie znajdą, to i nie ma co kombinować. Więcej problemów zauważam, gdy aplikacje się gryzą, jakieś kodeki…