Program do diagnozy połączenia internetowego

Witam wszystkich. Mój problem polega na tym, iż zdaża się, że moje polączenie internetowe zostaje zerwane co mnie denerwuje oraz irytuje. Nie dzieje się to regularnie, raczej nie ma na to reguły ani innej zależności co do tego kiedy mnie rozłączy. Moje pytanie brzmi: Czy istnieje jakikolwiek program do diagnozowania polączenia internetowego, który pokaże mi kiedy moje połączenie internetowe zostanie przerwane? Jestem (nie) szczęśliwym posiadaczem usługi Neostrada TP używam routera TP-Link td-w8901g??

Niestety nie istnieje coś takiego jak program informujący o możliwości zerwania połączenia internetowego. Wina za zrywanie połączenie internetowego leży po stronie dostawcy. Osobiście też posiadam neostradę i ten problem jest mi dobrze znany. Przy zbyt częstych zerwaniach połączenia internetowego jedynym ratunkiem jest zadzwonić pod nr. 19393 i poprosić o zresetowanie portu. Nie rozwiąże to sprawy w 100% - gdyż neostrada tak już ma - ale znacznie ograniczy ilość zerwań.

a program ktory zapisałby w jakimś logu informacje kiedy zostanie zerwane połączenie?

Też nie istnieje taki program.

Zrozum, że zrywanie połączenia nie wynika z planowego czy losowego zamykania Twojego portu o danych godzinach a jedynie z niedoskonałości infrastruktury dostawcy Internetu – okablowania serwerowni czy też przeciążenia linii. Zauważ, że zrywanie połączenia praktycznie nie występuje na liniach światłowodowych, które są przystosowane do szybkiego i bezproblemowego przesyłania danych. W przypadku neostrady są to stare linie telefoniczne, które swoje lata mają i ich przepustowość jest bardzo ograniczona a stan techniczny też pozostawia wiele do życzenia. Wiec tak jak pisałem w pierwszym poście pozostaje tylko ręczne zresetowanie twojego portu przez dostawcę.

coś mi świta o Du Meter, ale nie jestem na 100% pewny… tzn pokaze Ci tylko stan łącza

Może są jakieś statystyki w ustawieniach routera? Wejdź na 192.168.1.1 i zobacz