Program do diagnozy usterek punktu dostępu sieci lub karty sieciowej

Poszukuję programu który przeanalizuje stan punktu dostępu sieci (modem, router) i/lub karty sieciowej (Wi-Fi, Ethernet) i zdiagnozuje uszkodzenia i/lub nieprawidłowe działanie tych komponentów

Na różnych etapach działania danego podzespołu dostajesz informacje czy dane urządzenie działa poprawnie, np kontrolki na routerze, menadżer urządzeń czy diagnostyka Windows. 

Bo chodzi mi o to że w laptopie zasięg wi-fi się zmniejszył a w PS3 wczoraj robiłem test połączenia (bo mnie wypisano z PSN) i nie wyszedł prawidłowo. Teraz tylko w smartfonie WiFi funkcjonuje prawidłowo

Może pojawiły się dodatkowe sieci WiFi w eterze i musisz zmienić kanał swojej sieci na inny, aby sieci się nie zakłócały.  Najlepiej przetestuj jakość połączenia także przewodowo. Ustalisz czy problem jest z samym WiFi czy ogólnie z internetem.  

Przewodowo nie da się. Konsola jest w innym pomieszczeniu niż modem

Doświadczyłem także innego problemu. Gdy używam internetu i na konsoli i na telefonie jednocześnie to w PS3 są problemy, zostaję wypisany z usługi a gdy wyłączam internet w fonie o robię test połączenia wraca wszystko do normy

Bardzo często odłączam konsolę od gniazdka bo gdy konsola jest podłączona do przedłużacza zakłóca mi to radio a ja mieszkam na przedmieściach i Radio Zielona Góra mi szumi czasami (albo to wieża jest taka stara, ma jakieś 15 lat albo co, mama nie zgadza się na zmianę wieży bo nie mamy na nową wieżę pieniędzy a poza tym mama nie życzy sobie nowej wieży). Mama też sama odłącza czasami. Może to dlatego w PS3 psuje mi się WiFi.

Ostatni test połączenia internetowego w PS3 zakończył się na Typ NAT2 i ten etap trwał długo

Jeśli telefon będzie z przestarzałym modułem wifi to jego podłączenie do sieci może robić problemy, bo router będzie musiał negocjować parametry zgodnie z najstarszym typem. Wtedy konsola nie zadziała w 802.11n jeśli telefon obsługuje starszy typ b/g. Jeśli po podłączeniu telefonu sieć gorzej działa to odłączaj go na czas grania i powinno być dobrze. Rozwiązanie to przewodowe połączenie, ale zapewne dla ciebie nie byłoby to jeszcze wykonalne (kwestia pare metrów kabla, przytwierdzenia uchwytami, przewiercenia dziury i zaciśnięcia wtyczek - potrzebna zaciskarka).

Na radio rozwiązanie także jest proste, antena zewnętrzna choćby prostsza.

Ja odłączam konsolę gdy jest wyłączona (Standby). Raz grałem na PS3 i niespodziewanie pojawiła się awaria prądu  no i…

A na wieżę też? Bo radio jest w wieży

W 100% mój Samsung Galaxy Trend jest zgodny ze standardem 802.11n