Program do dokładnego uninstallu


(angry) #1

Często instaluję jakieś programy do przetestowania itp., np. przeglądarki. Znacie jakiś program co dobrze i dokładnie wszystko usuwa?


(lel21) #2

Mnie sprawdza się Revo Uninstaller.


(Bogdan_G) #3

Total uninstall, płatny, ale co parę miesięcy bywa w promocjach jednego dnia na stronie GiveawayRadar.

Mam total uninstall 6 z licencją z tego źródła i dla mnie niezbędny i niezawodny, bo też często coś instaluję. Miałem płatny revo, ale nie był tak dobry, jak total.

 

Fakt, dużo kombinuję i testuję nawet stare programy.


(angry) #4

Szkoda, że płatny, dasz link do tej strony? I dlaczego akurat za darmo? Co to za strona i na czym polega?


(Bogdan_G) #5

Nie ma problemu, to http://giveawayradar.weebly.com/

 

Zawsze po szesnastej codziennie jest dużo propozycji. Na niektórych giveaway trzeba utworzyć konto, ale warto. Pobiera sie zipy, a licencja jest w pliku tekstowym. Na niektórych trzeba wypełnić formularz przykładowo na all capture http://prntscr.com/74r1zb

Potem przychodzi mail z linkiem do pobrania i licencją all capture http://prntscr.com/74r40k

 

Po sprawdzeniu: https://www.virustotal.com/pl/file/4200fd4b94474bcf8e9a62c64a6b619002951989809ae1554e88a625ac8699a0/analysis/

 

I się ma, wklepuje serial z maila, tyle.


(angry) #6

Ok wytestuję trial.


A zaciekawiła mnie ta strona?

Ona wyłapuje okazje programów jak są dostępne za darmo?


 

Tematu nie oznaczyłem jako rozwiązany, więc są jeszcze jakieś dobre uninstallery? Ale wersja bezpłatna. Najlepiej po polsku, bo z jak po angielsku i są zaawansowane opcje to trudno skonfigurować a łatwo namieszać.


(Bogdan_G) #7

Wise program uninstaller. Jest wersja instalacyjna, jak i portable. Małe to, ale porównywalne do revo. Ma opcję brutalnego odinstalowania. Sprząta pozostałości więcej niż jakieś geeki.

Ustawia się polski. Masz z linków bezpośrednich, wypróbuj portable. Na razie nie bierz instalacyjny, bo 9-lab znalazł w instalacyjnym pewien zaszyfrowany plik niewiadomo do czego, a zakwalifikowany jako trojan, pewnie to szpieg, deweloper wise. W wersji portable nie ma tego pliku, czysta, bezpieczna.

Wypróbuj. U mnie jest. Działa stabilnie roczna aplikacja. Była w moim zbiorze portable i uchowała się.

http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Program-Uninstaller,Program,Windows,38885.html


(kamilooo_34) #8

Geek jeszcze jest ok :slight_smile:


(Bogdan_G) #9

Gdy geek nie dał rady, to WPU było niezawodne, a i lepsze w wyczyszczeniu pozostałości. Miałem tak. Teraz mam total unistall, to mi ułatwia deinstalacje programów.

Kiedyś przejechałem się na WPU, gdy odinstalowałem aktualizację internet explorer. Wtedy już nawet wcześniejszej wersji nie uruchomiłem, bo WPU posprzątało współdzieloną bibliotekę ieframe.dll. Wyszło na to, że frameworki, czy inne aplikacje integrujące się z systemem, to nie wolno sprzątać aplikacjami czyszczącymi pozostałości, tylko z polecenia deinstalacji, albo z wykorzystaniu systemowego usuń, jeśli jest…

 

Spróbuj myuninstaller. To taki niecałe 100KB programik do odinstalowania. Pobiera się program (od XP do win7) i poniżej do niego spolszczenie. Zawartość spolszczenia wkleja się do folderu programu, usuwa zipy i folder spolszczenia i można korzystać. http://nirsoft.net/utils/myuninst.html

Więcej pokazuje, niż inne programy, frameworki osobno, ich clienty i tam takie, od lokalizacji, do poleceń deinstalacji. Trzeba się rozpatrzeć w menu. Bezproblemowo odinstalowuje frameworki, lepiej, niż net cleanup tool.


(angry) #10

Czyli ogółem który darmowy wybrać?

Nie będę odinstalowywał nim jakichś tam specjalności, co najwyżej przeglądarkę, inny program.


(Bogdan_G) #11

Wybór jest duży. Zależy, co Ci się najlepiej nada.

Male, z multum opcji, autostartem, wyszukiwaniem nawet badware - http://portable.info.pl/2013/09/03/zsoft-uninstaller-portable/

 

Też to jest w moim zbiorze portable, poczytaj.


(_nikt79_) #12

Reboot Restore nie jest programem do deinstalacji, ale do testowania oprogramowania nadaje się idealnie. Wykonujesz snapshot aktualnego stanu systemu, włączasz ochronę, instalujesz to co chcesz przetestować. Po ponownym uruchomieniu system sam wróci do stanu jak w momencie robienia snapshota czyli tak jakby nie było żadnej instalacji.