Program do DVB-T

Przy odbiorze TV1,TV2 HD wzrasta obciążenie procka do 60%.

Na innych kanałach 15-20%

Na moim monitorze ta wysoka rozdzielczość nie jest mi potrzebna.

Czy jest jakiś program do DVB-T w którym mogę wybrać jakość obrazu np:DVD ?

Jest sporo tych open source ale ja się osobiście nie spotkałem. :frowning:

Na DVB-T masz TVP1 i TVP2 w SDTV, więc nie ma z tym problemu.

Co to za procek i program do oglądania TV?

Ja używam do TV Windows Media Center

Jest to jedyny player który korzysta podczas oglądania tv z mocy karty graficznej a nie procesora… Poza tym jest dobry.

Testowałem różne i wszędzie właśnie zużywało moc procka, a nie grafikę

TVP1 i TVP2 w DVB-T są nadawane i w SD i w HD (w MUX1 TVP1 HD a w MUX2 TVP2 HD albo odwrotnie).

Nic dziwnego że kanały HD bardziej obciążają kompa niż te w SD, tam jest więcej danych do zdekodowania.

Tak przechodzę na Windows Media Center. Ciekawe czy będzie Win 8 Media Center?

Procek obciążony w 60 % ale EIST jest włączony to pracuje z małą częstotliwością.

Fakt muszę ustawić w kanałach TV1 i TV2 i będzie procek mniej mielił. :slight_smile:

TVP1 i TVP2 w SD będą nadawały tylko do całkowitego wyłączenia analogu czyli już nie za długo… zwolnione miejsca posłużą aby zwiększyć bitare dla kanałów HD bo teraz jest porażka

rradek21 , skąd masz te informacje?

Czy jest jakaś strona na której można znaleźć takie aktualne informacje (poza emitel.pl)?

Kiedyś korzystałem ze strony http://przelaczenie.eu ale już od dawna mają tam nieaktualne informacje a na stronie emitela też informacji jest mało i ciężko się do nich dokopać.

Z Emitela i kiedyś też się wypowiadał ktoś z TVP w tej sprawie…

Zresztą to jest logiczne… HD musi pozostać a po co dublować kanały jak już wyłączą analog?

TVP w HD ma slaby bitare, przez wyłączenie tych 2 kanałów w SD im się trochę polepszy… bo teraz nie mają jak i z czego “polepszyć”