Program do edycji gifów, gif=>kilka jpg

Witam.

Poszukuję programu do edycji gifów, najlepiej darmowego. Tzn chodzi mi o wyciągnięcie z gifa zdjęć i zapisanie ich na dysk.

Z góry dzięki.

np. gifat, ale zobacz na google.pl “program do edycji GIF”

Pozdrawiam.

ramoses7 , otwórz GIF programem GIMP i jeśli zdjęcia będą jako osobne warstwy, to po prostu trzeba je “porozbijać” na osobne pliki.

Też pomyślałem o GIMPie ale w nim trzeba się trochę znać.

wszerad , przecież opisałam, jak to zrobić, poza tym GIMP naprawdę nie jest takim trudnym programem, jak się wydaje, kwestia przyzwyczajenia się do okienkowości.

Już uruchomiłem GIMPa. Otworzyłem plik gif ale niestety widzę tylko pierwszą warstwę. Jest opcja: Okno dialogowe>Warstwy. Wtedy mi się wyświetlą te wszystkie warstwy ale niestety nie można ich zapisać. Jaki jest inny sposób?

Sprawdź to co ja podałem…

a jednak nie takie proste. Na infie miałem GIMPa i nie było łatwo.

Programik bardzo mało i wystarczający chyba do tworzenia gifów, niezbędne funkcje ograniczone do minimum. Niestety szkoda bo zapisać tych zdjęć po rozłożeniu nie można jako osobne zdjęcia.

Zobacz jeszcze ten:

http://www.zoom.idg.pl/ftp/pc_8394/Easy … 203.2.html

Postaram się wytłumaczyć to w dość łopatologiczny sposób

  • otwórz plik GIF w GIMP-ie,

  • przejdź do okna Warstwy, Kanały ,Ścieżki ,Cofniecie,

  • tam powinieneś mieć klika/kilkanaście warstw,

  • Aktywuj pierwszą z nich (klik na nią),

  • Zaznacz całe zdjęcie narzędziem Zaznaczanie obszarów prostokątnych (pierwsze u góry od lewej w głównym oknie programu),

  • Otwórz nowy plik o wymiarach wcześniej otworzonego (plik->nowy),

  • Wklej zdjęcie do nowego obrazu,

  • Przejdź do okna Warstwy, Kanały, Ścieżki, Cofnięcie,

  • Usuń warstwę Tło (klik PPM na niej->usuń warstwę) - jeśli nie będzie można jej usunąć to zmień nazwę górnej warstwy z Oderwane zaznaczenie na jakąkolwiek inną i ponów próbę usunięcia,

  • Zapisz plik (Plik->Zapisz jako…->nazwa obrazu.jpg)

  • W dalszych oknach klik na OK,

  • Gotowe! Nie zamykaj otwartego pliku z animacją, powtórz kroki z wszystkimi warstwami.

Dzięki Olcia!

Już uporałem się z tym GIMPem. Sposób dobry ale jeśli się ma kilkadziesiąt warstw w gifie to sporo czasu to zajmuje. No ale lepsze to niż nic.

Nook <= czytałem opis tego program co podałeś w linku: Easy GIF Animator 3.2. Możliwe że też by się do tego przydał.

Pozdrawiam.