Program do Edycji Muzyki

Mam takie pytanie co zrobić żeby zmniejszyć rozmiar piosenki bez skracania jej czy np jest piosnka co ma 5MB i jak ja zmienic zeby była np 1 MB ?

Prosze was o nazwe programu jak jest i o pomoc jak to wykonać

Z Góry Dziekuje

Zmienić format lub zwiększyć poziom kompresji (mniej bitów na sekundę bps).

ale jak to zrobić ??

kubazwolak

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … city+1.2.6

Spróbuj tym programem, jeżeli nie tym to znajdź jakiś inny do edycji muzyki.

Używasz jakiegoś programu do przerabiania plików audio (dajmy na to Super ©, on jest też do video, więc dajesz disable video). Ustawiasz format wyjściowy (kontener) np mp3, zmniejszasz liczbę bitrate, podajesz gdzie ma zapisać i klikasz Encode.

Mam ten program … i nim nie nie da zmniejszyć rozmiaru muzyki

To podaj jaką Masz długość muzyki, jaki format jest aktualnie Bitrate, sampling oraz ilość kanałów?

Prosze was Pomocy … Pomużcie mi

Pisz może do niego po Polsku. W winampie można podejrzeć (wyświetl informacje o pliku). Po prawej są info o formacie.

no właśnie … pomocy

wielkość pliku możesz zmienić, w tym przypadku zmniejszyć za pomocą innego kodowania.

Weźmy program soundforge, wavelab, lub cooledit

importujesz plik

następnie exportujesz jako inny format lub bardziej skompresowane mp3

nic prostszego.

ale to nic nie da

Wystarczy zmienić bitrate na mniejszy (przykładowo z 320kbps do 128kbps) i od razu plik będzie ważył mniej. Dodatkowo możesz także zmienić liczbę kanałów z 2 (stereo) do 1 (mono). Naprawdę nie słychać różnicy. W Audacity aby zmienić wystarczy wejść w Edytuj -> Ustawienia -> Audio I/O zmieniasz liczbę kanałów ze stereo na mono, a w Formaty -> Częstotliwość próbkowania zmieniasz na mniejszą liczbę.

Nie wiem jaki Masz jeszcze inny program do przerabiania plików dźwiękowych, ale na pewno Masz program Super ©. Jak wczytasz plik, kliknij dwa razy na niem. Pojawi się okno z informacją o tym pliku tj: format, kodek, długość i bit rate. Ustaw bit rate na mniejszy lub podaj co tam Masz za informacje, to podamy Tobie ustawienia, które może pomogą. \

Do errael piszę używając angielskich zwrotów, bo kolega ma ten program i dla uproszczenia podaję nazwy w tym języku, aby nie zawracać, autorowi wątku, głowy dziwnymi definicjami.

General #0

Complete name : C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\fajne piosenki\track14 - ka?dy swoje dziesiʆ minut ma.mp3

Format : MPA1L3

File size : 5.20 MiB

PlayTime : 5mn 40s

Bit rate : 128 Kbps

Track name : Ka?dy swoje 10 minut ma

Performer : Seweryn Krajewski

Genre : Other

Audio #0

Codec : MPEG-1 Audio layer 3

Codec profile : Joint stereo

Bit rate mode : CBR

Bit rate : 128 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Sampling rate : 44.1 KHz

Resolution : 16 bits

Writing library : Xing (new)

I co ja mam dalej robić ??

Zmień bit rate na 64 Kbps to musi zmniejszyć plik. Może coś robisz nie tak. Napisz jakie dajesz ustawienia lub daj zrzut ekranu z programu.

ale ja sie nie znam na tym programie i nie wiem jak to zrobić

  1. Otwierasz program, klikasz prawym przyciskiem, gdzieś w wolnym obszarze programu. Wybierasz Add Multimedia FIles ładujesz plik do przetworzenia.

  2. Na górze okna ustawiasz: Select the Output Container: mp3(Audio Only)

select the output audio codec: mp3. Pod tym możesz mić przycisk z napisem DirectShow Decode, jeśli nie ma na nim zaznaczonego ptaszka, to kliknij na nim.

Sekcję Video opuszczamy, przechodzimy niżej do sekcji audio. Pierwsze okienko:

Stream Copy ma być odznaczone. Sampling Freq: 44100 (to jest próbkowanie), Channel: 2 (liczba kanałów-teraz jest stereo, ustawisz 1 będzie mono, jak nic się nie zmniejszy to zmień właśnie na 1). Po prawej Masz w tabelce ten słynny Bitrate kbps: ustaw na 64

Dobra. Teraz ustawimy folder docelowy. Klikasz prawym przyciskiem na wolnym obszarze programy i wybierasz Output File Saving Managment. Wybierz folder, w którym zapiszesz plik docelowy.

Aby dokonać aktu kodowania klikasz 1 z 6 przycisków na dole aplikacji o nazwie Encode (Active Files). Poczekasz chwilę, aż pokaże się pasek postępu (zielony), który musi dojść do 100%.