Program do Edycji Muzyki

(Kuba181) #1

Mam takie pytanie co zrobić żeby zmniejszyć rozmiar piosenki bez skracania jej czy np jest piosnka co ma 5MB i jak ja zmienic zeby była np 1 MB ?

Prosze was o nazwe programu jak jest i o pomoc jak to wykonać

Z Góry Dziekuje

(Cosik Ktosik) #2

Zmienić format lub zwiększyć poziom kompresji (mniej bitów na sekundę bps).

(Kuba181) #3

ale jak to zrobić ??

(Agatonster) #4

kubazwolak

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Krisw7) #5

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... city+1.2.6

Spróbuj tym programem, jeżeli nie tym to znajdź jakiś inny do edycji muzyki.

(Cosik Ktosik) #6

Używasz jakiegoś programu do przerabiania plików audio (dajmy na to Super ©, on jest też do video, więc dajesz disable video). Ustawiasz format wyjściowy (kontener) np mp3, zmniejszasz liczbę bitrate, podajesz gdzie ma zapisać i klikasz Encode.

(Kuba181) #7

Mam ten program .. i nim nie nie da zmniejszyć rozmiaru muzyki

(Cosik Ktosik) #8

To podaj jaką Masz długość muzyki, jaki format jest aktualnie Bitrate, sampling oraz ilość kanałów?

(Kuba181) #9

Prosze was Pomocy .. Pomużcie mi

(Krisw7) #10

Pisz może do niego po Polsku. W winampie można podejrzeć (wyświetl informacje o pliku). Po prawej są info o formacie.

(Kuba181) #11

no właśnie ... pomocy

(Iamvirus) #12

wielkość pliku możesz zmienić, w tym przypadku zmniejszyć za pomocą innego kodowania.

Weźmy program soundforge, wavelab, lub cooledit

importujesz plik

następnie exportujesz jako inny format lub bardziej skompresowane mp3

nic prostszego.

(Kuba181) #13

ale to nic nie da

(Olixxx94) #14

Wystarczy zmienić bitrate na mniejszy (przykładowo z 320kbps do 128kbps) i od razu plik będzie ważył mniej. Dodatkowo możesz także zmienić liczbę kanałów z 2 (stereo) do 1 (mono). Naprawdę nie słychać różnicy. W Audacity aby zmienić wystarczy wejść w Edytuj -> Ustawienia -> Audio I/O zmieniasz liczbę kanałów ze stereo na mono, a w Formaty -> Częstotliwość próbkowania zmieniasz na mniejszą liczbę.

(Cosik Ktosik) #15

Nie wiem jaki Masz jeszcze inny program do przerabiania plików dźwiękowych, ale na pewno Masz program Super ©. Jak wczytasz plik, kliknij dwa razy na niem. Pojawi się okno z informacją o tym pliku tj: format, kodek, długość i bit rate. Ustaw bit rate na mniejszy lub podaj co tam Masz za informacje, to podamy Tobie ustawienia, które może pomogą. \

Do errael piszę używając angielskich zwrotów, bo kolega ma ten program i dla uproszczenia podaję nazwy w tym języku, aby nie zawracać, autorowi wątku, głowy dziwnymi definicjami.

(Kuba181) #16

General #0

Complete name : C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\fajne piosenki\track14 - ka?dy swoje dziesiʆ minut ma.mp3

Format : MPA1L3

File size : 5.20 MiB

PlayTime : 5mn 40s

Bit rate : 128 Kbps

Track name : Ka?dy swoje 10 minut ma

Performer : Seweryn Krajewski

Genre : Other

Audio #0

Codec : MPEG-1 Audio layer 3

Codec profile : Joint stereo

Bit rate mode : CBR

Bit rate : 128 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Sampling rate : 44.1 KHz

Resolution : 16 bits

Writing library : Xing (new)

(Kuba181) #17

I co ja mam dalej robić ??

(Cosik Ktosik) #18

Zmień bit rate na 64 Kbps to musi zmniejszyć plik. Może coś robisz nie tak. Napisz jakie dajesz ustawienia lub daj zrzut ekranu z programu.

(Kuba181) #19

ale ja sie nie znam na tym programie i nie wiem jak to zrobić

(Cosik Ktosik) #20
  1. Otwierasz program, klikasz prawym przyciskiem, gdzieś w wolnym obszarze programu. Wybierasz Add Multimedia FIles ładujesz plik do przetworzenia.

2. Na górze okna ustawiasz: Select the Output Container: mp3(Audio Only)

select the output audio codec: mp3. Pod tym możesz mić przycisk z napisem DirectShow Decode, jeśli nie ma na nim zaznaczonego ptaszka, to kliknij na nim.

Sekcję Video opuszczamy, przechodzimy niżej do sekcji audio. Pierwsze okienko:

Stream Copy ma być odznaczone. Sampling Freq: 44100 (to jest próbkowanie), Channel: 2 (liczba kanałów-teraz jest stereo, ustawisz 1 będzie mono, jak nic się nie zmniejszy to zmień właśnie na 1). Po prawej Masz w tabelce ten słynny Bitrate kbps: ustaw na 64

Dobra. Teraz ustawimy folder docelowy. Klikasz prawym przyciskiem na wolnym obszarze programy i wybierasz Output File Saving Managment. Wybierz folder, w którym zapiszesz plik docelowy.

Aby dokonać aktu kodowania klikasz 1 z 6 przycisków na dole aplikacji o nazwie Encode (Active Files). Poczekasz chwilę, aż pokaże się pasek postępu (zielony), który musi dojść do 100%.