Program do edycji/obróbki wideo! Pomocy!

Witam!

Chciałbym się zapytać co polecacie do najprostszej (cięcie, sklejanie, dodawanie napisów) obróbki filmików wideo?

Chodzi mi o wersje freeware bo wszystko co szukałem to zawsze jakiś adobe trial mi wyskakiwał! To jest dla mnie za bardzo skomplikowane.

Coś takiego prymitywnego szukam, prostego i darmowego i coś co działa.

Tak jeszcze żeby nie było problemów z otwieraniem niektórych formatów (np. z iPhone’a). Jest coś takiego fajnego? Np. taki audacity do filmów? Albo GIMP do filmów? Miałem do czynienia z Windows Movie Maker i miał problemy z otworzeniem

plików wideo z iPhone’a!

Pozdrawiam!

VirtualDub.

Hej,

A może po prostu połączyć działanie Windows Movie Maker’a - program bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze - z programem Freemake Video Converter. Z jego pomocą przekodujesz tworzone klipy dla większości z dostępnych urządzeń. A dodatkowo jeden i drugi program jest darmowy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No cuż nie ty jeden takich reżyserów filmowych na forum mamy sporo :slight_smile: .

poszukuje-programu-ciecia-laczenia-filmow-dvd-t465823.html

wyciecie-kilku-ostatnich-sekund-filmu-t465905.html

zmiana-formatu-plikow-video-t464606.html

jak-przegrac-plyty-komputer-t464530.html

to tylko kilka w których brałem udział.

I dodam poraz nty VirtualDub,różne wersje VirtualDubMod,VirtualDub-MPEG2,a i czasami zdarza mi się podeprzeć Nandub + do tego kodeki,AviSynth,i inne darmowe (a jest tego sporo)

i niektóre z nich mają naprawde fajne i przydatne opcje.

To tyle w skrócie,bo powieść by można napisać na ten temat.

ps jeżeli mamy w planie zajmować się poważnie polecam grzebnąć w karmanie i kupić dobry płatny progrram,tu jest też w czym wybrać

soorry za byki ale brak czasu.