Program do edycji plików muzycznych

(Polikujmyhntgbrfvedcwsxqaz) #1

mam nagrane swoje próbki z instrumentów i chciałbym powycinać kawałki do filmiku. Jaki jest dobry, darmowy program do tego :?:

(Acercot) #2

Zobacz Audacity.

http://www.dobreprogramy.pl/Audacity,Pr ... 11826.html

..

(Polikujmyhntgbrfvedcwsxqaz) #3

nie umiem zapisać pliku i jest dziwny i się meczę z nim :confused:

a jakaś wtyczka do WLMM :?:

bo w WMM mogłem obrabiać mp3

(Durex86) #4

Aby zapisać plik wynikowy w "zjadliwym" formacie, musisz użyć opcji Plik -> Eksportuj. Szczegółowych ustawień formatu możesz dokonać w oknie dialogowym wyboru nazwy pliku wynikowego po wciśnięciu przycisku [Opcje...].

(Polikujmyhntgbrfvedcwsxqaz) #5

ale oprócz tego jeszcze pojawia mi się komunikat i jakiejś bibliotece LAME. i o jakiś plik lame_enc.dll

(Durex86) #6

Przepraszam, zapomniałem. Audacity domyślnie nie pozwoli Ci na wyeksportowanie projektu do pliku MP3. Musisz najpierw wskazać mu położenie pliku enkodera "lame_enc.dll". Jeśli korzystasz z Winampa, to możesz wskazać ten plik, znajdujący się w podfolderze "Plugins" folderu "Winamp". Jeśli masz inny ulubiony odtwarzacz audio, to możesz zawsze pobrać paczkę z serwisu rarewares. Znajduje się w niej wzmiankowany plik.

Wskazania pliku dokonujesz wybierając w menu Audacity opcję Edytuj -> Ustawienia. W oknie "Właściwości Audacity" wybierasz kartę "Formaty pliku" na której znajdziesz sekcję "Ustawienia eksportu dla MP3". Jest tam przycisk [Znajdź Bibliotekę]. Gdy go klikniesz, pojawi się okno z propozycją wskazania pliku dll. Klikasz na [Tak], a potem wskazujesz położenie pliku "lame_enc.dll". Czynność wykonuje się jednorazowo. Potem Audacity "pamięta" gdzie znajduje się ta biblioteka.

(Polikujmyhntgbrfvedcwsxqaz) #7

ile zabawy z tym :confused:

a nie ma wtyczki do WLMM :?:

(floyd) #8

Ściągasz ten plik z internetu np. tu: http://www.driverskit.com/dll/lame_enc.dll/1559.html

Lub w wielu innych miejscach. Wystarczy w google wpisać: lame_enc.dll to ci znajdzie dziesiątki miejsc, jak nie setki.

(Polikujmyhntgbrfvedcwsxqaz) #9

i gdzie go umieścić :?:

(Durex86) #10

Plik "lame_enc.dll" możesz nawet wrzucić do folderu, gdzie jest zainstalowany Audacity. Potem wykonujesz czynności opisane przeze mnie w ostatnim akapicie mojego poprzedniego postu. W ten sposób "wskazujesz" programowi gdzie mieści się plik enkodera..

(floyd) #11

Ja mam umieszczony w katalogu: c:\windows\system32 bo nie jeden program używa tej bibloteki

ale można umieścić też np. w katalogu: .....\Audacity\Plug-Ins

Dlaczego twórcy programu sami nie umieścili tej biblioteki w swoim programie?

Nie są twórcami tej biblioteki, a zatem musieli by uzyskać licencję na jej użytkowanie w swoich programach co oczywiście nie jest darmowe. W sytuacji gdy sam program Audacity jest darmowy nie mam im się co dziwić, że nie chcą dopłacać do interesu i aby być w zgodzie z prawem nie umieszczają jej w swoich programach.