Program do edycji pliku PDF

Witam.Kolega przysłał mi skan pewnego pisma,niestety zeskanował również czarny obszar skanera w drukarce i plik ten zapisał w PDF-ie.Moje pytanie brzmi.Czy da się zedytować ten pliczek,tak żeby można było wyciąć ten czarny obszar? Kolega nie ma obecnie dostępu do drukarki,więc nie może przysłać poprawionego skanu,prosił mnie,żebym zeedytowała go,tak aby wyciąć czarną resztę i uzyskać tylko owe pismo. Próbowałam już wszystkiego. Konewracji z pdf-u do doc’u i tego typu formatów,ale programy wyrzucają komunikaty o tym,że ten plik jest uszkodzony.Próbowałam też na zasadzie zrzutu ekranu przechwycić obraz i wrzucić go do edytora graficznego,ale po wydrukowaniu tekst jest niewyraźny i lekko zamazany,a też nie za bardzo chciałabym tracić tyle tuszu,by drukować pliku wraz z tym czarnym obszarem. I cóż tu zrobić? Jestem w kropce. Bardzo Was proszę, pomóżcie. Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc.

Zrób screenshot i przytnij w obojętnie jakim programie do obróbki zdjęć. Dłuższe screenshoty (te które wymagają przesuwania bo nie mieszczą się na ekranie) można robić np. FastStone Capture.

Skorzystaj np. z Free PDF Image Extractor lub ExtractPDF.com aby wyciągnąć grafikę z danego pliku PDF.

Bardzo dziękuję Wam panowie za pomoc.