Program do edytowania bazy danych z gry

Witam! Poszukuję jakiegoś programu, który pozwoliłby mi edytować bazę danych z gry Handball Challenge 14. Baza zawiera dane zawodników oraz ich umiejętności. Chciałbym nieco zaktualizować sobie grę ale niestety nie daję rady. Próbowałem naprawdę wielu programów od accesa przez jakiś program do sql itp. Plik ma rozszerzenie ***.db. W folderze Database są dwa pliki jeden ma nieco ponad 5MB, a drugi 12KB. Macie jakiś sposób na edycję takich plików?

Nie żeby coś, ale kluczem do edycji bazy danych jest rozmiar. Tak, rozmiar.

 

A teraz bardziej poważnie - rozszerzenie db może być przypisane nawet do pliku wykonywalnego. Otwórz sobie plik w notatniku (np. Notepad++), albo zidentyfikuj format (niezbyt trafnie) przez nagłówki (np. magic).

Powiem szczerze, że właśnie z bazami mam problem. Przygotowałem sobie wszystkie grafiki, żeby zrobić mały mod i podmienić parę zespołów ale właśnie największym mankamentem jest zmiana danych i umiejętności zawodników.

 

Otwierając w notatniku wyskakują takie “znaczki”:

恚ฯ흧軣씾笎孶꫅肺褢ꏮ䵺狨臂ꆻꐿכּ녊﮺�ⷅॣꈮ i wiele więcej

 

Tylko te pliki wydają mi się odpowiedzialne za posiadanie tych wszystkich danych. Przejrzałem dokładnie każdy inny folder i nie ma nic co mogłoby wskazywać, że inny plik za to odpowiada. Coś możecie pomóc?