Program do formatowania dysku uruchamiany z dysku CD-ROM

(Paszekprzemek) #1

Witam,

Czy istnieje program sluzacy do formatowania dysku uruchamiany bezposrednio z plyty CD?

Mam problem zwiazany z Windowsem ktory nie chce sie uruchamiac, mam juz troche dosyc szukania sposobow i kombinowania i chce sformatowac dysk oraz wgrac windowsa na nowo.

Problem polega na tym ze windows sie nie uruchamia wiec nie moge uruchomic spod niego zadnego programu...

Czy istnieje program ktory uruchomi sie na podobnej zasadzie jak dysk startowy?

Ew. jeszcze jak mozna zrobic dysk startowy dla windows xp tak zeby sprawdzic rejestr pod ms-dos (ten robiony w windowsie jest do bani i nawet sie nie uruchamia...)

(fiesta) #2

Istnieje wiele, np

Gparted

Partition Logic 0.66

Ale to co chcesz zrobić możesz zrobić z dysku startowego win XP.

8)

(qrczak13) #3

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=19204

Czytałeś już?

(Paszekprzemek) #4

tez tak mysle ale chyba ominalem jakis prosty sposob...

zrobilem dysk startowy w sposob opisany przez pomoc w WinXP, nie znam przyczyny ale komputer z tego dysku sie nie uruchamia, wyskakuje jedynie komunikat ze dysk jest nieprawidlowy...

czy mozesz mi podac np. link na strone z ktorej moglbym sciagnac zawartosc dysku startowego i zrobic go samemu>?

(fiesta) #5

Tyle że do win XP dysk startowy jest zbyteczny bo jest nim płyta instalacyjna windowsa i o niej cały czas piszę

8)

(Paszekprzemek) #6

po uzyciu plyty Windows niezaleznie czy wybiore opcje napraw lub nowa instalacje wkrotce pojawia sie niebieski ekran i komunikat o bledzie rejestru

co do dyskow startowych: dziekuje bardzo za linki, niestety mam partycje ntfs i nie moge 'wejsc' na dysk c:\

'widoczny' jest tylko dysk a:\

(fiesta) #7

A po co masz wchodzić na c ??

Nagrywasz z obrazu płytę botowalną z Gparted, w Biosie zmieniasz kolejność Bootowania tak żeby najpierw uruchamiał się CDrom, wkładasz nagraną płytke do napędu i restartujesz komputer. Czekasz na uruchomienie programu i robisz to na co masz ochotę z partycjami

8)