Program do kadrowania zdjęć

(Quasimodo11) #1

Tak, jak w temacie poszukuję programu do kadrowania zdjęć! Przetestowałem : XnView, Irfanwiew, FastStone Image Viewer, w żadnym nie ma tej opcji co w Photoshop tzn -wykadrowanie krzywo zeskanowanych zdjęć. W wyżej wspomnianych można kadrować lecz kadru nie można odwrócić i niewiele z tego wynika. Czy zna ktoś może jakiś program z tą funkcja jaką posiada bardzo drogi program Photoshop. Bardzo proszę o informację!

(Krzysztof C.) #2

Gimp

(Quasimodo11) #3

Niestety właśnie zainstalowałem.., nie można obracać kadrowaniem, a po wykadrowaniu żeby ustawił zdjęcie w normalnej poziomej pozycji :slight_smile:

(Krzysztof C.) #4

To najpierw obróć a później kadruj.

(Quasimodo11) #5

W tym problem, że kadrem nie można obracać i po wykadrowaniu zdjęcie i tak pozostaje po ukosie tak, jak było zeskanowane. W Photoshop można było obracać i po skadrowaniu zdjęcie ustawiało się w pożądanej pozycji. Tylko, ż ten program jest bardzo drogi, chodzi mi o odpowiednik za free :slight_smile:

(Irydium) #6

Ale taka opcja jest tylko w Photoshopie, kiedyś w Komputer Świat Niezbędnik Foto było o kadrowaniu zdjęć robionych wysokim budynkom ze zbyt bliskiej odległości, tak żeby wyglądało prosto a nie szersze na dole, węższe u góry i tylko ten program według opisujących nadawał się do tego zadania Adobe Photoshop Elements. W żadnym darmowym programie tego nie znajdziesz.

Wygląda na to, że taka opcja została opatentowana przez Adobe.

(Irydium) #7

Ja tylko zasugerowałem o co może chodzić quasimodo11, ale teraz chyba rozumiem, że nie potrafi odnaleźć odpowiedniej opcji w jakimkolwiek programie/przeglądarce grafiki, a chodzi o opcję obróć dowolnie i podajemy tam stopnie o jakie ma być wykonana rotacje obrazka w skali dodatniej czyli zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub minusowej przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Tak mi się wydaje, że o to chodziło quasimodo11.

(roobal) #8

To skoro nie rozumiesz tego co pisze Krzysztof C. albo nie odpowiada Ci takie rozwiązanie jakie proponuje Gimp i upierasz się przy Photoshopie a potrzebujesz robić te kadry tylko jednorazowo to zawsze możesz pobrać wersję trial Photoshopa i używać za darmo przez 30 dni.

Pozdrawiam!

(Henio Mazurek) #9

Nie o to chodziło autorowi tematu ale sprostuję. Jeśli KŚ pisało, że tylko PS ma tą funkcję to więcej chyba już pisać nie powinni.

W GIMP'ie też to jest

gimpq.gif

(York09) #10

JPEGCrops Jest po polsku za free i bardzo mały. POLECAM

(Quasimodo11) #11

Może mniej złośliwości, jeśli nie stać cie na nic innego, nie wypowiadaj się!

-- Dodane 03.02.2010 (Śr) 15:08 --

"Problem z tekstem czytanym".., a może problem z tym, że w Gimp nie ma obracania o konkretny własny kąt (ilość wpisywaną), tylko domyślne: 90 stopni prawo, lewo i 180 w opcji -przekształcenie-. Natomiast jest taka opcja w XnView, który polecam wszystkim. To rzecz jasna nie Photoshop, ale da się wykadrować po uprzednim odwróceniu źle zeskanowanego zdjęcia. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi! Zamykamy temat

(roobal) #12

Ojojoj, widzę że nie rozglądamy się dobrze po interfejsie GIMPa. Ja rozumiem, że GIMP może być trudny w obsłudze dla ludzi przyzwyczajonych do Photoshopa ale to co miał na myśli Krzysztof C. znajduje się tutaj:

przybornik.png

I w tej opcji, sam zobacz, że można ręcznie sobie ustalać kąt obracania:

obracanie.png

Trzeba tylko czytać ze zrozumieniem albo rozejrzeć się dobrze w opcjach programu.

Pozdrawiam!

(York09) #13

Tu masz link

powinien ci wystarczyć ten programik