Program do kadrowania zdjęć

Tak, jak w temacie poszukuję programu do kadrowania zdjęć! Przetestowałem : XnView, Irfanwiew, FastStone Image Viewer, w żadnym nie ma tej opcji co w Photoshop tzn -wykadrowanie krzywo zeskanowanych zdjęć. W wyżej wspomnianych można kadrować lecz kadru nie można odwrócić i niewiele z tego wynika. Czy zna ktoś może jakiś program z tą funkcja jaką posiada bardzo drogi program Photoshop. Bardzo proszę o informację!

Gimp

Niestety właśnie zainstalowałem…, nie można obracać kadrowaniem, a po wykadrowaniu żeby ustawił zdjęcie w normalnej poziomej pozycji :slight_smile:

To najpierw obróć a później kadruj.

W tym problem, że kadrem nie można obracać i po wykadrowaniu zdjęcie i tak pozostaje po ukosie tak, jak było zeskanowane. W Photoshop można było obracać i po skadrowaniu zdjęcie ustawiało się w pożądanej pozycji. Tylko, ż ten program jest bardzo drogi, chodzi mi o odpowiednik za free :slight_smile:

Ale taka opcja jest tylko w Photoshopie, kiedyś w Komputer Świat Niezbędnik Foto było o kadrowaniu zdjęć robionych wysokim budynkom ze zbyt bliskiej odległości, tak żeby wyglądało prosto a nie szersze na dole, węższe u góry i tylko ten program według opisujących nadawał się do tego zadania Adobe Photoshop Elements. W żadnym darmowym programie tego nie znajdziesz.

Wygląda na to, że taka opcja została opatentowana przez Adobe.

Ja tylko zasugerowałem o co może chodzić quasimodo11, ale teraz chyba rozumiem, że nie potrafi odnaleźć odpowiedniej opcji w jakimkolwiek programie/przeglądarce grafiki, a chodzi o opcję obróć dowolnie i podajemy tam stopnie o jakie ma być wykonana rotacje obrazka w skali dodatniej czyli zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub minusowej przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Tak mi się wydaje, że o to chodziło quasimodo11.

To skoro nie rozumiesz tego co pisze Krzysztof C. albo nie odpowiada Ci takie rozwiązanie jakie proponuje Gimp i upierasz się przy Photoshopie a potrzebujesz robić te kadry tylko jednorazowo to zawsze możesz pobrać wersję trial Photoshopa i używać za darmo przez 30 dni.

Pozdrawiam!

Nie o to chodziło autorowi tematu ale sprostuję. Jeśli KŚ pisało, że tylko PS ma tą funkcję to więcej chyba już pisać nie powinni.

W GIMP’ie też to jest

gimpq.gif

JPEGCrops Jest po polsku za free i bardzo mały. POLECAM

Może mniej złośliwości, jeśli nie stać cie na nic innego, nie wypowiadaj się!

Dodane 03.02.2010 (Śr) 15:08

“Problem z tekstem czytanym”…, a może problem z tym, że w Gimp nie ma obracania o konkretny własny kąt (ilość wpisywaną), tylko domyślne: 90 stopni prawo, lewo i 180 w opcji -przekształcenie-. Natomiast jest taka opcja w XnView, który polecam wszystkim. To rzecz jasna nie Photoshop, ale da się wykadrować po uprzednim odwróceniu źle zeskanowanego zdjęcia. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi! Zamykamy temat

Ojojoj, widzę że nie rozglądamy się dobrze po interfejsie GIMPa. Ja rozumiem, że GIMP może być trudny w obsłudze dla ludzi przyzwyczajonych do Photoshopa ale to co miał na myśli Krzysztof C. znajduje się tutaj:

przybornik.png

I w tej opcji, sam zobacz, że można ręcznie sobie ustalać kąt obracania:

obracanie.png

Trzeba tylko czytać ze zrozumieniem albo rozejrzeć się dobrze w opcjach programu.

Pozdrawiam!

Tu masz link

http://www.programosy.pl/program,jpegcrops.html

powinien ci wystarczyć ten programik