Program do kadrowania

Witam. Poszukuję programu który wycina z obrazka itd. obrazek o rozdzielczosci 240*320 (chodzi mi o taki rozmiar aby był idealny na tapetke na koma np: k800i). Na przykład mamy duży jakiś obrazek 1024*1650 i chce z niego jakiś interesujący mnie kawałek o rozdzielczości 240*320 wyciąć i wkleić do painta i zrobić z niego tapete na koma. mam nadzieje że coś takiego jest. pzdr :smiley: Tylko nie podawajcie że paintem mogę to zrobić bo to wiem ale ja chciałbym aby od razu wyciąć juz za pomocą specjalnego okienka taki fragment o interesujacej mnie rozdzielczości.

ACDSee, program płatny, kiedyś starsza wersja była dołączona do (chyba) Komputer Świata Extra (czy jak to się tam zwie).

Gimp, darmowy i bardzo dobry, wg wielu dorównuje funkcjonalnością Photoshopowi.

W paintcie to działa na podobnej zasadzie. Zaznaczasz cały obraz (Ctrl+A) dociągasz do górnej lewej krawędzi, tak żeby był widoczny interesujący cię fragment, wybierasz z menu Obraz/Atrybuty (Ctrl+E) i ustawiasz żądany wymiar.

Wersja 4.0 albo 3.98 IrfanView miała możliwość ustawienia rozmiarów zaznaczenia, potem tylko “Kadruj” i zapisz :smiley: Poza tym program nie zajmuje dużo miejsca.

t4keda jesteś wielki. Udało mi się to wykonać w gimpie. Wielkie dzięki :smiley:

Nazwij temat “po ludzku” inaczej wyciągnę konsekwencje.

Zobacz:

http://www.darmoweprogramy.org/programy … ficzne.php