Program do kompresji plików *.rar

Witam

Mam takie pytanie i problem jednoczesnie - mam pewną ilośc plików która zajmuje ok 4,54Gb. Chciałbym je spakować w jeden plik *.rar tak, aby nie trzeba było używać drugiej płyty (nie dzielić plików), bo część która nie zmieści się na jedną płytę DVD to ok 43mb ! Nie warto marnować płyty…

Dlatego zastanawiam się czy jest jakiś program (i nie będzie to raczej WinRar), który umożliwia spakowanie plików w nieco wiekszej kompresji…Chodzi mi o to, by w jakiś sposób upchnąć te 43mb do w jednym pliku *.rar i móc nagrać całość na dysk DVD…

Wiem, czasem może zwytczajnie się nie dać - dlatego zakładam watek. W sieci znajazłem porady co do obsługi WinRar’a, aby dobrać “najlepszą” jakość kompresji i dobrać format na “płytę DVD” - tylko że wtedy te niechciane 43mb dzielą plik *.rar na dwie części i jedna zajmuje pełen rozmiar płyty DVD, a druga to te lipne 43mb…

Jest więc jakaś opcja spakowania plików w większej kompresji ? Może byćtutaj mowa o innym programie niż WinRar. Ktoś orientuje się w temacie ? Będę wdzięczny za informację lub porady.

Pozdrawiam !

Spróbuj programem 7zip. Użyj formatu 7z, który jest trochę bardziej skuteczniejszy od formatu RAR.

Jeden z wyższych poziomów kompresji ma program KGB Archiver. Ja bym tym spróbował.

ave22 , spróbuj programem FreeArc, nadaje się świetnie do pakowania różnego rodzaju plików.

sebos_krk , tylko, żeby skompresować tym programem, a później wypakować te dane trzeba mieć duuużo czasu, lub kompa z kosmosu :stuck_out_tongue:

Najwydajniejsze 4 kompresory to obecnie:

WinRAR (format rar)

7-Zip (format 7z)

UHARC (format uha)

KGB Archiver (format kgb)

Najszybszy i mocny jest format .uha. A spakujesz programem WinUHA. 7zip jest cienki. :wink:

Ok, powiedzmy że użyję WinUHA. Jakie ustawienia dobrać by plik skompresował się jak najbardziej…? Chodzi mi o te nieszczęsne 43mb, by zostały spakowane z pozostałymi i zmieściły się na DVD.

A więc jakie ustawienia ?

Maksymalna kompresja + słownik 32MB + BUFOR 32 Mb

:arrow: http://www.dobreprogramy.pl/Kompresory- … ows,2.html