Program do kompresji

Cześć szuka programu do kompresji plików ale nie winrara czy 7zip czy coś tylko tak jakby do lepszego konwertowania(żeby bardziej zmniejszało rozmiar plików).

Prosił bym linki o ile można lub nazwę :slight_smile:

Dzięki z góry i życzę miłego nowego roku :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Kompresory- … ows,2.html

testuj

Jakiego rodzaju pliki chcesz kompresować/konwertować?

Dokumenty/zdjęcia/pliki video/muzyczne?

Kompresja stratna czy bezstratna?

Największa kompresje można uzyskać 7zip przy odpowiednich ustawiemia. Chyba że chodzi Ci o kompresję filmu, to RMVB.

A mam takie pytanko czy gdy skompresuje film programem RMVB to bedę mógł oglądać na DvD czy nie ??

Nie ma stacjonarnych odtwarzaczy plików RMVB a jak zrobisz plik o dużej rozdzielczości typu RMVB to musisz mieć silny komputer żeby go płynnie odtworzyć bo to jest kompresja spakowana. Zostaje Ci tylko AVI dla filmów ale pamiętaj że kompresja zdjęć, muzyki i filmów to kompresja stratna.

Pozdrawiam.

7zip, Winrar czy Zip nie kompresuja multimediów - rozmiar przed kompresja jest jak po kompresji

Podgląd: Re: Program do kompresji

Trochę tu panowie mieszacie,no ale wcale nie dziwie się KOREKCZEK123 pytanie zadał ogólnikowo i mało precyzyjnie nie przedstawił o co dokładnie mu chodzi czy o programy typu pakery czy programy do kompresji i konwersji różnej maści plików multimedialnych,co do tych drugich są formaty kompresji stratnej i bezstratnej ,a nie ktróre formaty multimediów są w pewnym sensie już spakowane i nie wiele osiągniemy używając pakera.

Co do “Nie ma stacjonarnych odtwarzaczy plików RMVB” to chyba nie jest to do końca prawdą np.DVD MANTA 068 EMPEROR RMVB.

Może KOREKCZEK123 opisz dokładniej czego oczekujesz,czy chcesz pakować kompresować konwertować etc.

No to ja chcę wrzucać pliki na pendrive :slight_smile: i oczywiście żeby zabierały mało miejsca.

No i niewiem jakiego programu użyć !

Zrozum, że to najmniej istotne na co chcesz “wrzucać” te pliki.

Odpowiedz na pytania, które zadałem wcześniej:

Jakiego rodzaju pliki chcesz kompresować/konwertować?

Dokumenty/zdjęcia/pliki video/muzyczne?

Kompresja stratna czy bezstratna?

No to tak faktycznie nie za jasno się wypowiedziałem :frowning: .A więc

Raczej pliki video i dokumenty

Kompresja bezstratna

A czym się rurzni kompresowanie a konwertowanie

Aż mnie oczy zabolały…

http://algorytmy.pl/encyklopedia/index. … .kompresja

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kompresja_ … rmatyka%29

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwersja_danych

Witam. Czyli potrzebujesz programu do kompresowania plików, oraz konwertowania.

  • Konwertowanie. Konwertuje się pliki wideo, żeby np., obejrzeć sobie film w telefonie komórkowym, oraz pliki muzyczne, żeby też mniej miejsca zabierały.

Przykład. Plik muzyczny piosenkarki X w formacie WMA zajmuje 40MB, w formacie MP3 3.5MB. Przykład filmu. Plik w formacie AVi filmu zajmuje 700MB, w formacie 3GP ok 90MB.

  • Kompresowanie Jest to zmniejszanie objętości plików np., gier itp., żeby zajmowały mniej miejsca.

Mam nadzieję, że teraz wiesz, czym się różnią obie rzeczy.

… Do konwertowania polecam Format Factory, a do kompresowania 7Zip ( z metodą kompresji ultra ), oraz JZip. JZip używałem przed 7Zip i też bardzo dobry,

łatwy w obsłudze.

Ok dzięki! !!

Bardzo ale to bardzo dziękuje! !!

Bardzo ciekawy termin. Mógłbyś na Wikipedii rozwinąć myśl i zapisać to?

Tak dla potomnych. :stuck_out_tongue:

Ależ proszę bardzo :slight_smile: Polecamy się na przyszłość :wink: Ja osobiście też się polecam :wink: Edytowałem, bo popełniłem literówkę :slight_smile:

Wpisałem kompresju zamiast kompresji ;D Dopiero dzisiaj ten błąd zauważyłem :smiley:

Per Aspera Ad Astra - przez trudy do gwiazd :slight_smile:

Kto pyta nie błądzi :slight_smile:

Szukajcie a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane :smiley: :wink:

Ok bardzo fajnie, ale mam jeszcze takie pytanie czy jest jakieś użądzenie co z jednej strony wkłada się USB (pendriwa)a z drugiej, no nie wiem jakieś inne wyjście.Chodzi mi oto by szło włączyć pendriva pod dvd albo pod Telewizor , bo mam dvd ale bez wejścia pod usb ani nie mam przy tv. A nieustanne wgrywanie filmów na płytki męczy i szkoda mi trochę pieniędzy i płyt :frowning: .

Mam nadzieję że pomożecie :slight_smile:

Pozdrawiam!!

Takim u rz ądzeniem jest np. DVD z wejściem USB :wink:

Używaj płyt wielorazowych DVD RW to koszt płyt odpadnie.

aha ok a ile razy można użyć taką płytę ??

Użyć możesz nieokreśloną ilość, nagrywać zależnie od jej jakości, teoretycznie kilka tysięcy, praktycznie od kilkadziesięciu do około 200 - 300 razy. Wszystko zależy jak będziesz o nią dbał i czy jej nie porysujesz. Zarysowania bardzo często uniemożliwiają ponowne nagranie.

Aha dzięki a ile u ciebie kosztuje taka płytka ??

O ile wiesz :slight_smile: