Program do konwersji HD

Witam, poszukuję program który potrafi wyciąć reklamy z filmu i przekonwertowania do formatu Xvid, używam program frre media converter ale on nie ma opcji wycinania, tym sposobem który robię to konertuje  a nastepnie wrzucam do programy VideReDo a nastepnie film z wycietymi reklamami konwertuje z Auto GK, tylko ze jakosc jest o wiele gorsza, poniewaz wyczytalem na forum ze jakosc sie pogorszy gdy kilka razy sie konwertuje klip wideo. Prosze o porady

Jaki jest format wejściowy?

 

h.264

To może w takim razie AviDemux? Pozwala na edycję H264 i zapis do xvid.

 

Drunkula powiedz mi w VideoRedo mam opcje zapisu do formatu H.264, czy ten format jest ok czy lepiej zapisac do mpeg-4? gdzie będzcvvie lepsza jakość?

Zajrzyj tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC i tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/MPEG-4

nie rozumiem czemu korzystać z konwersji na XVIDa skoro to starszy kodek no ale…

Mozesz to zrobic w MediaCoder’ze - potrafi on przekodować film z H264 na XviDa i jednocześnie pozwoli Ci wyciąć zbędne momenty - ostrzegam program nie jest łatwy, ale za to można w nim wiele osiągnąć.

to do jakiego najlepiej konwertowac x.264?

niestety moja szklana kula nie powiedziała mi czemu konwertujesz do XviDa

poniewaz xvid otworzy kazdy otwarzacz DVD :), sciaglem program avidemux i gdy konwertuje do X.264 to po konwersi gdy otwarzam film to pokazuje zla dlugosc filmu

mówiąc szczerze - strata czasu i pieniędzy

kup najtańszy odtwarzacz DVBT (dla przykładu Ferguson Ariva T65) i tam jest odtwarzenie h264 … cena ~100 zł

konwersja na kompie - zbędna.

 

To ja już wolę 5-letniego panasonica, który odtwarza tylko xvid :wink:

Wracajac do tematu - zarówno H.264 jak i Xvid to kontenery MPEG-4 - jeżeli odtwarzacz obsługuje Xvid, a H.264 nie, to po prostu nie obsługuje plików zakodowanych w nowszych standardach. To dość powszechne dla “markowych” odtwarzaczach. Zdarza mi się konwertować  dla kogoś takie pliki.

Do konwersji DVD używam pakietu WinX DVD, a pomiędzy formatami pakietu Jacka Pazery (znajdziesz pod Pazera <od czego do czego> converter w dziale download).

 

Jeżeli zaś jest możliwość podłączenia komputera, to radzę raczej zainwestować w kable - wtedy odtworzysz przez odtwarzacz VLC albo serwer multimediów KODI.

 

Fakt - Pazera dobrze pisze swoje programy , kiedyś nawet korzystałem :slight_smile:

 

Polecam KODI - potrafi się przegryść przez prawie wszystko co jest na rynku.

Myślałem, że dostane po uszach za tego fergusona, a tu nie :wink:

Co do KODI/XBMC, to moge dodać że chodzi fajnie na ~10 letnim sprzęcie z 1 GB ram. Oczywiście bez niczego w tle, ale i to było niemałym zaskoczeniem.