Program do kopii zapasowej całego dysku

Szukam programu, którym zrobię backup całego dysku twardego na nośniki DVD z opcją bootowalną czyli program zrobi backup i wypali płyty DVD, które oznaczę 1,2,3 etc. sformatuję dysk i postawię np. Linuxa, potem sformatuję dysk, ustawię bootwanie z napędu DVD wsadzę 1wszą płytkę DVD i zacznie się przywracanie.

Acronis True Image

 

Abelssoft Backup 2014 4.0.5

 

nie wiem jaki jest sens robić backup na DVD płyty są nie trwałe. 

Hej,

Drobne sprostowanie - program nie umożliwia przywracania obrazu systemu bezpośrednio z płyty CD/DVD. Obraz musi być zrzucony bezpośrednio na partycję dysku twardego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Potrzebuję bootowalne płyty. Płyty DVD wypalone na markowym nośniku, dobrym plextorem, trzymane pionowo w ciemnym miejscu zapewniają minium 8 lat pewności. To tak na marginesie. Nie mam pod ręką dysku, na który mogę sklonować, więc potrzebuję na nośniki DVD, których mam ~ 100. Clonezilla da radę ?

Da radę ale płytek sama z siebie nie wypali.

To Clonezilla zrobi .ISO ponumerowane, i tylko potem je muszę wypalić ? I czy te ISO zapisze na tym dysku z którego robi backup (gdzieś w wolnej przestrzeni) czy muszę podpiąć jakiś zewnętrzny dysk ?

Hej,

Tak trudno spojrzeć do turtoriali dotyczących Clonezilli? Na przykład tutaj: http://majsterkowicz.wordpress.com/2009/10/28/clonezilla-obraz-partycji-lub-dysku/ oraz http://majsterkowicz.wordpress.com/2012/02/26/clonezilla-na-boot-cddvd-razem-z-obrazem-partycji/.

Pozdrawiam,

Dimatheus