Program do mierzenia temperatury procesora itp


(Adziok Gorzow) #1

Witam,

poszukuję programu, w którym miałbym możliwość wglądu temperatury procesora oraz na przykład jak zachowuje się wentylator, ile obrotów wykonuje itd. Z góry dziękuję za pomoc.


(Marco Polo) #2

EVEREST albo speedfan :wink:

Linki na googlarce i na forum ;]


(Adziok Gorzow) #3

Ok dzięki, ściągnąłem z serwisu speedfan i na razie dobrze się sprawuje.

Mam tylko pytanie, gdzie mam prędkość obrotową wentylatorów i gdzie mam konkretnie podaną temperaturę procesora bo z tego co widzę to jest Temp 1 i Temp 2 ;p Proszę o odp : :stuck_out_tongue:


(Marco Polo) #4

Ja bym Ci radzil bardziej sciagnac everesta darmowa wersje :slight_smile: jest bardziej szczegolowa :smiley: w speedfanie chyba nie sprawdzisz predkosci obrotow ale temperature tak ale to rozniez zalezy. Bo np u mnie w pf tem procka jest temp. 3 :stuck_out_tongue: Ty mozesz jej nie miec z pozwodow takich ze nie masz czujnika np na grafie :slight_smile: Zainstaluj everesta. A jesli chcesz dokladna temp. procka to podczas startu windy klikasz delate i w biosie masz :wink:


(Adziok Gorzow) #5

Mam Everesta, ale nie mogę się w nim połapać :roll: widzę dokładne dane procesora, dysku twardego itp, ale temperatury i obrotów nie widze.


(Juniorek) #6

wejdz na czujnik w everescie.. tam masz temperatury

co do speedfan, to musisz sobie go skonfigurowac co ci ma pokazywac...

po lewej powinny byc predkosci wiatrakow a po prawej temp :wink:


(Aneczqa1985) #7

Witam,

Mam pewne pytanie czy temperatura :

Procesor 37 °C (99 °F)

Hitachi HTS541612J9SA00 62 °C (144 °F)

Jest w porządku ?


(Maney691) #8

Temp procka prawidłowa, jeśli odczyt temperatury dysku twardego jest prawidłowy to masz mały problem... Sprawdź palcem czy dysk jest gorący, jeśli tak to porządki z kablami w obudowie i wentylator wiejący na dysk mile widziane.