Program do monitorowania innego programu, szukanie spyware

Witam,

chciałbym móc sprawdzić, czy program, który mam od kogoś jest “czysty”, to znaczy, czy nie łączy się on z czymś, lub nie przechowuje danych w jakimś pliku.

Ogólnie chodzi o zabezpieczenie przed oprogramowaniem spyware, czyt. “keylogger’em”.

PS Jak ktoś mi dobrze doradzi, to może powiem to, co zrobił dla mnie dobrego mojej mamie, umieszczając w informacji login osoby pomagającej.

Keyloggery bardzo dobrze wykrywa Zemana Antilogger, Comodo firewall z defense + w trybie paranoicznym, Spy Shelter. Pobraną wcześniej instalkę programu lub plik możesz zawsze przeskanować skanerami online na virustotal.pl

to chyba niestety nie jest to, na co liczyłem.

każdy antywirus ma klauzurę: “nie dajemy 100% gwarancji”.

Zależałoby mi na programie, który np. jeśli obserwowalibyśmy w nim od momentu uruchomienia systemu explorer.exe, to jeśli pod uruchamianie explorera byłby podczepiony jakiś program,

“ten pogram”, którego szukam, dałby znać w swoich raportach o tym, że explorer uruchamia ten i ten plik.

Fajnie jeszcze byłoby też, jeśli informowałby mnie o np. zapisywaniu przez obserwowany program w jakimś pliku.

Jeśli dobrze Cie rozumiem to nawet Outpost Firewall Free spełni Twoje oczekiwania. Dokładnie chodzi mi o moduł Host protection