Program do monitorowania ruchu w sieci lokalnej (LAN)

Poszukuje programu do monitorowania sieci lokalnej powyżej 10-ciu komputerów. Idea jest następująca chce wiedzieć co kto uruchamia, kiedy jaki jest transfer i ruch w sieci. Mówiąc krótko potrzebuje programu do inwigilacji. Użytkownicy w pracy za bardzo mi się rozbrykali, nie mogę im ufać torrenty poszły w ruch łącze 6 mb/s nie daje rady, a jak się okazuje nikt niczego nie “ściąga”. nasza klasa i inne youtuby wszędzie na monitorach.

Odpuść se inwigilację bo możesz naruszyć jakieś przepisy (nie jestem pewien ale chyba pracodawca nie ma prawa tak robić).

Lepiej zatrudnij kogoś do okresowych kontroli komputerów i zabezpieczania ich przed takimi nadużyciami ze strony pracowników (miałem już takie zlecenia).

Wireshark nie ma przypadkiem takiej opcji ? :slight_smile:

Wypróbuj nmap, lub gui: zenmap, etherape, wireshark

Oczywiście są do tego odpowiednie programy, lecz inwigilacja to przestępstwo .Zablokuj dostęp w jakiś inny sposób.Ale to musi być inny topic.

Tu masz trochę programów

http://www.majorgeeks.com/download.php?id=39

Sam ruch sieciowy możesz monitorować programem Wireshark. Jest jeszcze program (płatny) o nazwie OkoSzefa. Jednak zamiast sprawdzać i wchodzić ludziom w prywatność z butami zablokuj lub zleć to adminowi, porty na routerze. Poszczególne strony też można zablokować.

Pozdrawiam!

Witam.

Nie doradzę konkretnego rozwiązania co do softu, powiem tylko, że można kontrolować aktywność pracowników pod względem uruchamiania programów i korzystania z sieci, tylko oni muszą być o tym powiadomieni - to też chyba naturalnie wpłynie na zmniejszenie ruchu sieciowego. Zajrzyj tutaj:

http://dlafirmy.info.pl/1950_monitoring … _wolno.htm .

Jak najbardziej będą i mają o tym wiedzieć zostaną poinformowani na piśmie każdy z osobna i będą musieli się z tym zapoznać i przyjąć do informacji. Taka jest polityka bezpieczeństwa informacji w naszej firmie. Użyłem słowa inwigilacja bo ono najlepiej oddaje istotę działania tego typu programów, ale jak już napisałem wszystko będzie jawne maksymalnie. Najbardziej chodzi mi nie oto co robią bo do póki wykonują swoją prace dobrze guzik mnie obchodzi jakie strony oglądają. Niestety trafiają się gagatki które nadużywają mojej wyrozumiałości muszę mieć na nich jakiegoś “bata”.

Najlepiej jakbyś zlecił komuś przeprowadzanie kresowych kontroli co jest na kompach bo możesz trafić na takich cwaniaków co zamiast pracować będą kombinować jak obejść twoje zabezpieczenia (tym bardziej to prawdopodobne że będą o tym powiadomieni).

A co do metod to najprostszą choć najmniej skuteczną metodą kontroli jest regularne przeglądanie logów w routerach.