Program do monitorowania zapisu na dysk

Witam,

poszukuję programu który by pokazywał mi jakie aplikacje aktualnie zapisują mi jakieś dane na dysku. Ciągle coś mi rzępoli na dysku i nie wiem co, nie wiecie czy są takie programy?

Podczas mielenia dysku sprawdź w menadżerze zadań, który z procesów najbardziej obciąża dysk - najczęściej jest to właśnie ten sam proces, który tak mocno korzysta z dysku. Może to być np. antywirus, który właśnie przeprowadza aktualizację bazy sygnatur.

Aby mieć pewność, że to nie system odpowiada za do rzępolenie, wyłącz we właściwościach partycji NTFS indeksowanie plików, dodatkowo w zarządzaniu komputerem możesz też wyłączyć usługę indeksowania jeżeli nie zamierzasz z niej korzystać. Sprawdź harmonogram zadań czy nie ma tam jakiś obcych zadań, sprawdź listę aplikacji uruchamianych podczas startu systemu. Zrób defragmentację + kompaktowanie danych na dyskach twardych (systemowy defragmentator wykonuje obie te czynności). Sprawdź też czy programy, których używasz nie mają w opcjach włączonego indeksowania plików - np. Google Desktop ma taki mechanizm indeksujący, którego na dodatek nie można wyłączyć. Sprawdź czy dyski działają w odpowiednim trybie DMA.

Ewentualnie na forum w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis możesz zamieścić logi z programów HijackThis, Combofix - instrukcja i zasady wklejania logów znajdziesz w tematach przyklejonych w tamtym dziale forum. Jeżeli masz jakiś syf w komputerze, to tam powinni ci pomóc.

Dzięki bardzo za odpowiedź, jednak jestem pewien że żadne z tych rzeczy które mi wymieniłeś mnie nie dotyczą.