Program do nagrywania domowych filmow dvd

(Magdawielinska) #1

witam,

poszukuje programu do nagrywania filmow

prosze doradzcie jakiego programu uzyc do filmu, ktory po zmontowaniu ma 12gb w avi

dwuwartwowe plyty maja ponad 8gb - czy da sie to jakos nagrac nie tracac na jakosci??

pozdr i z gory dziekuje:))

(Dimatheus) #2

Hej,

Możesz zainwestować w napęd BluRay i wypalić materiał na takiej też płytce, bądź też wykorzystać pojemny pendrive. Albo też w programie, w którym montujesz materiał, podzielić go na odpowiednie części, które zmieszczą się na nośniku DVD+/-R DL. I to tyle rozwiązań, które przychodzą mi do głowy - wszelkie próby kodowania bądź mocniejszej kompresji niestety zmniejszą jakość materiału.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Magdawielinska) #3

a jakie sa mozliwosci nagrania dluzszego materialu filmowego tracac na jakosci??

i jakiego rzedu to sa straty??

z gory dziekuje bardzo za pomoc:)

(Dimatheus) #4

Hej,

To zależy od tego, w jakim formacie jest obecnie materiał. Podaj podstawowe informacje, takie jak rozdzielczość, ilość klatek na sekundę oraz użyty rodzaj kodowania.Wtedy będzie możliwe powiedzenie czegoś więcej o obróbce materiału. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Magdawielinska) #5

film w avi ma 720x576 pikseli, 25klatek na sekunde a co do kodowania - hmm

film powstal w adobe premiere elements - ale chyba jestem zbyt zielona zeby odpowiedziec na ostatnie pytanie;)

(Dimatheus) #6

Hej,

A jakiej wersji tego programu używasz??

Ściągnij i zainstaluj program AVIcodec 1.2.113 i nim przeanalizuj plik filmowy. Dzięki temu dowiemy się, jakim kodekiem był kodowany.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Magdawielinska) #7

odobe premiere elemnts 4.0,

a co do kodekow, to czy prawidlowa odpowiedz brzmi:

cinepak codec

divX

etc??

:wink:

p.s. jaak ja malo wiem:o)

(Dimatheus) #8

Hej,

Hmm, nie do końca. Nie chodzi o kodeki zawarte w systemie, a o te, jakim skodowany jest film Odpalasz program AviCodec i przeciągasz nad jego okno film, który skodowałaś - upuszczasz go, a program dokonuje analizy i wyświetla odpowiednią informację w poszczególnych rubrykach. Poniżej screen, który to pokazuje. :slight_smile:

fgfweaeq35xyk13anjw_thumb.png

Spróbuj znaleźć w opcjach eksportu filmu ustawienia, którymi można zmodyfikować jakość i wielkość pliku wynikowego. Jakie masz w nich opcje??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Magdawielinska) #9

niestety w programie nie moge zmienic Hz, ale moge np rozdzialke...

a co do analizy:

Plik : 11.29 GB (1.99 GB), czas 0:53:18, rodzaj: AVI, 1 ścieżka(i) audio, jakość 90 %, ,

Video : 1.42 GB, 3835 Kbps, 25.0 fps, rozdz. 720*576 (5:4), dvsd = Sony Digital Video, Niesprawdzone

Audio : 585 MB, 1536 Kbps, 48000 Hz, 2 kanał(y), 0x1 = PCM, CBR, , Obsługiwane

:wink:

gdzies przeczytalam tez taki sposob na "wcisniecie"tego na plyte;):

zminejsz bitrate na 3400 i daj dzwięk PCM 22000kHz

tyle tylko, ze jesli nie moge tego zrobic z poziomu programu, to czego najlepiej uzyc w tym celu;)??

(Dimatheus) #10

Hej,

Nie możesz zmienić odświeżania, gdyż jest ona przypisana do standardu DVD - zmiana rozdzielczości jest możliwa, a oprócz niej powinno być możliwe także ustawienie jakości pliku. I to ta ostatnia wielkość najmocniej decyduje o jakości, a co za tym idzie, o wielkości pliku wynikowego.

Szczerze mówiąc nie polecam. Zmniejszysz jakość dźwięku i od razu to wysłyszysz. Bardziej zastanawia mnie jedno. Wg analizy z plikiem jest jakiś problem - cały plik zajmuje 11,29 GB, ale jako rozmiar jest pokazana także wartość 1,99 GB. I to by się zgadzało, gdyż sumując strumień video (1,42 GB) i audio (585 MB) otrzymujemy dokładnie 1,99 GB danych. Coś mi się wydaje, że plik jest źle skodowany i stąd zajmuje tak spory rozmiar - w końcu niecała godzina materiału nawet w najlepszej jakości i z dźwiękiem 5.1 nie powinna w standardzie DVD rozmiarowo przekraczać 2,5 GB. A tutaj przekracza to kilkakrotnie. Dlatego może lepiej jeszcze raz puścić kodowanie materiału?? Może wtedy plik będzie już poprawny??

Pozdrawiam,

Dimatheus