Program do nagrywania obrazu z karty TV

Witajcie!

Ostatnio naszedł mnie pomysł by nagrać swojej rodzinie wesela zachowane dotychczas w formie kaset VHS na formę cyfrową. Problem w tym że oprogramowanie jakie mam dołączone do karty działa naprawdę niewygodnie i jest ciężkie w obsłudze (nagrywanie potrafi samo się wyłączyć). Karta telewizyjna to jakiś najtańszy model z Allegro na chipsecie Philipsa, jest to chyba SAA7130. Poszukuję dość prostego w obsłudze programu który służyłby tylko do nagrywania, nie musi być kompatybilny z pilotem itp. Chodzi tylko o to aby odpalić program w trybie Record na jakieś 3 godziny i nie martwić się że proces nagrywania zostanie przerwany. Dobrze by było jakby jakość obrazu była dość korzystna.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ja zgrywając swoje kasety VHS skorzystałem z tego http://www.divx.howto.pl/readarticle.php?article_id=132

Podstawą jest karta do przechwytywania obrazu, inaczej karta telewizyjna, jeżeli jest kiepskiej jakości żaden program do zgrywania z VHS nie pomoże, dlatego w tym wypadku koniecznym jest zopatrzenie się w nową kartę, wszystkie obecnie sprzedawane mają opcję zapisu, nie potrzeba wtedy innych programów, wystarczy wybrać źródło i zapisz. Dodatkowo doradzałbym używanie formatu MPEG (najlepsza jakość, choć zajmuje więcej miejsca niż Dvix lub Xvid), do zapisu na płycie w formacie DVDVideo najlepszy jest bezpłatny DVDStyler. Ostatnio zgrałem ok. 50 kaset VHS, niektóre sprzed 25 lat, do edycji używam płatny ale tani i dobry program MagixEasyVideo, VirtualDub jest słaby.