Program do nagrywania TV

Witam, poradźcie mi co mam zrobić abym mógł nagrywać np.z kanału Discovery program pt.“Jak To Jest Zrobione” na dysk twardy na komputerze

1.Musze podłączyć komputer pod telewizor czy pod dekoder?

2.Jaki kabel należy mieć do tego?

3.Jaki program jest wymagany do tego?

4.Jak to skonfigurować?

A i nie mam takiej funkcji w dekoderze aby nagrywać program telewizyjny na pamięć w dekoderze. :cry:

Hej,

Przede wszystkim na samym początku potrzebujesz obecności karty TV w komputerze. I to od niej będzie zależeć sposób łączenia, kabel i konfiguracja.

Pozdrawiam,

Dimatheus

odpowiec mi na podpunkty 3 and 4

Hej,

rkww , czytaj ze zrozumieniem. Wszystko zależy od tego, jaką kartę telewizyjną masz w kompie. Najczęściej do nich dodawane są programy producenta i z ich pomocą można rejestrować odbierane programy. Zaś sama konfiguracja też zależy od programu, producenta oraz od tego, co rozumiesz pod pojęciem konfiguracja - czy chodzi o sam program czy o materiał wyjściowy - czy też o jedno i drugie. Jak widzisz odpowiedź na punkty 3 i 4 nie jest możliwa na tym etapie…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Polecam to http://www.techplanet.pl/index.php?k=47 … ltr=szukaj niekoniecznie z tego sklepu, tanie i wystarczy do podłączenia dekodera przez wyjście AV, i jakikolwiek program do przechwytywania (producent dołącza, ale ja używam NERO).

Wielkie dzieki :slight_smile:

A nie masz przypadkiem karty graficznej z wejściem/wyjściem VIVO ?

mam

Dodane 02.07.2010 (Pt) 16:30

a wiec co mam zrobić?

No to jak masz takie wejście to nie musisz kupować żadnych urządzeń tylko przewód jakim połączysz dekoder z kartą graficzną.

PS.

Pewny jesteś że jest to We/Wy VIVO , a nie np. S-Video ?

w kompie mam takie okrągłe czarne kółko, a kabli mam 3

1 kabel, z jednej strony jest podobna końcówka jak od myszki PS/2 a z drugiej strony są dwie końcówki audio i video które można podłączyć do telewizora albo do dekodera.

2 kabel, z jednej i z drugiej strony są te końcówki podobne do PS/2 z myszki

3 kabel ,z jednej strony jest podobna końcówka jak od myszki PS/2 a z drugiej strony są różnego koloru końcówki audio , video i inne, takie jak w 1 kablu.

S-Video mam przy kompie i przy tv a We/Wy VIVO mam przy telewizorze,dekoderze (audio video) i przy komputerze.

Poczytaj sobie ten temat , myślę że to nie ma żadnej różnicy czy obraz będzie przesyłany z magnetowidu czy z dekodera.

jak-zgrac-film-kasety-vhs-dysk-twardy-vivo-tuner-t167109.html

Dzięki przyda sie

Hej,

Nie trzeba było tak od samego początku?? :slight_smile:

Bardzo łatwo sprawdzić - S-Video w wersji standardowej ma 4 pin’y, czasami 7. Natomiast złącze VIVO składa się z 9 pinów.

Ogólnie im mniej połączeń i urządzeń na drodze sygnału, tym lepsza jego jakość. Jeśli więc masz możliwość podłączenia się do dekodera, to do niego powinieneś się podpiąć. I co ważne - najlepiej podłączyć się przy pomocy złącza komponentowego (3 chinch’e). Jeśli takowego nie ma, to poprzez S-Video - dopiero w ostateczności poprzez złącze kompozytowe (1 chinch).

Pozdrawiam,

Dimatheus