Program do nagrywanie zdjeć

Witam jakim programem można nagrać zdjecia na dvd taz zeby mozna było ogladać na stacjonarnym dvd probem w tym ze nagralem nero jako pliki i zadne dvd nie odtwarza tej plyty a nie hce nagrywac jakiegos pokazu jaki jest w nero prosze o pomoc

A czy DVD na pewno odtwarza jpg? chyba że inny masz format zdjęć? Podaj więcej szczegółów jaki masz model DVD i jaki format zdjęć

dziwne :roll: ja nagrywam za pomocą “nero”, i nie ma problemu na odtwarzaczu dvd stacjonarnym oglądać zdjęcia :smiley: wybieram opcje w nero DANE i klikam utwórz dysk z danymi,i zgrywam potem wkładam dvd płytkę… i działa na dvd stacjonarnym,bez problemiku :slight_smile:

Tez tak kiedys nagrywalem ale teraz nie dzial nie wiem dlczego zdjecia oczywiscie jpg a n ie che tworzyc jakiegos pokazu w nero bo zajeło by to polowe dnia bo tych zdjec jest 1600 ;/

Powinieneś nagrać w Nero CD/DVD z danymi, z małą prędkością zapisu i opcją Disc-At-Once (DAO) i koniecznie z zamknięciem płyty. Tak nagrana płyta MUSI działać!

Z tego co się orientuje to nie zależnie od programu będziesz musiał mniej więcej tyle samo czasu poświęcić jak przy korzystaniu z popularnego Nero.

a które DVD nie odtwarza ??

Może za szybko nagrywasz i powstają błędy ??

Zmniejsz prędkość nagrywania i spróbuj czy odtwarzacz sobie poradzi z tymi jpgami.

Witam

Generalnie nie spotkałem się z DVD, które nie odtwarzałoby plików JPG. Uważam jednak, że nie jest to najlepsza metoda prezentacji zdjęć na DVD. Przy obecnych aparatach, gdy zdjęcia są “wielomegapikselowe”, czas ładowania każdego zdjęcia ciągnie się jak lazanie ;).

Poza tym niektóre zdjęcia robione są np. w pionie i DVD raczej samodzielnie nie obraca zdjęć.

Dobrym sposobem jest użycie programu, który przygotuje płytę DVD-Video czyli film ze zmieniającymi się zdjęciami.

Jedyny darmowy jaki znalazłem, to DVD slideshow GUI.

Jak nazwa wskazuje, jest to GUI do darmowych narzędzi kompresująco-konwertujących, które instalują się razem z programem.

Program nie posiada polskiej wersji językowej, ale jest w miarę prosty w obsłudze i tworzy całkiem ciekawe prezentacje.

Pozdrawiam