Program do napisów filmowych

Witam, szukam programu do wygenerowania mi sekwencji wideo z napisami (takie credits), ale tak, żeby ich jakość była naprawdę dobra (mam Video Studio 7.0 i wprawdzie mogę dodawać napisy (titles) ale po pierwsze nie mogę zrobić 2 ruszających się niezależnie napisów naraz (mam tylko jedną ścieżkę na napisy) no i to nie jest efekt jak na filmach, że napisy ruszają się z dołu do góry :slight_smile:

Szukałem wszędzie, ale nigdzie nie mogę znaleźć - wszędzie pisze się tylko o napisach (subtitles).

Dziękuję i pozdrawiam za wszelkie odpowiedzi!

Witam.

Nie jest to do końca odpowiedź na Twoje pytanie ale jeśli chodzi o pojedyńczą ścieżkę napisów to już w wersji UVS8 (może w 7-ce też)

można robić animację z “dołu do góry” jak opisujesz.

Pozdrawiam : Marian

Nie no, wiem. Animacji tam jest naprawdę dużo. Zasadniczo mógłbym to zrobić we flashu i wyexportować jako *.mov ale to trochę bez sensu - ze względu na niesamowitą utratę jakości :-x

Chyba jednak pozostanę przy cross-fade :wink:

Jakby ktoś znalazł jednak coś odpowiedniego, to zapraszam do odpowiadania :slight_smile:

Jesli Ci chodzi o napisy koncowe, czy cos w tym stylu to w Windows Movie Maker jest taka opcja… jesli masz xp to musisz to miec w akcesoriach.

PzDr