Program do napisów [poszukuję]

(Kiepas) #1

Poszukuję programu do robienia napisów np. na zdjęciach. Kiedyś miałem taki program tylko nie wiem jak sie nazywa, robił on napisy podobne jak w Xsara 3D tylko że można ja było wklejac na obrazy lub do dokumentu tekstowego. Jesli ktos wie jak ten program się nazywa proszę o podanie jego nazwy.

PS Programem tym mozna było robic tylko napisy nie był to zaden b.rozbudowany program, może ktoś zna inny podobny?

(Rafi) #2

Jedyny program jaki znam to jest Adobe Photoshop 7.0.Jest bardzo dobry.

(Kiepas) #3

wiem ze jest bardzo dobry i go posiadam ale ja potrzebuje tego wyżej wymienionego!

(boczi) #4

Jego cena też jest bardzo dobra :lol:

Może GIMP? :? :? :? :roll:

(Kiepas) #5

nie nie Gimp jest darmowy ale nie lubie go tzn. nie moge sie pryzwyczaić

(system) #6

A "napisów" wykonanych w Xarze 3D nie można tak wklejać :?: :roll:

Chyba, że ja nie zrozumiałem o co Tobie chodzi, Kiepas :wink:

(Kiepas) #7

sorki, a można ja tak wkleić???

(system) #8

Otwierając sobie później np. właśnie wymienione wyżej programy (najlepiej to darmowego GIMPa) i łącząc stworzony napis z jakimś innym plikiem graficznym. Jednak nie ma takiej potrzeby, bo w Xarze 3D (bynajmniej w wersji 5) jest taka opcja jak "Background texture..." - w menu View.

Natomiast w przypadku tekstu - po prostu wstawiasz sobie ten napis za pomocą swojego edytora tekstu do dokumentu. Nie mam pomysłu w tej chwili, jak to można sensownie zrobić inaczej.

(Kiepas) #9

dobra, dzieki sprawdze to.

(Rafi) #10

Paintem też można wkleić.

(system) #11

Nie zawsze. Bo jeśli na przykład mamy do czynienia z animowanym gifem, to już nie damy rady tego skutecznie wykonać w Paintcie.

(Rafi) #12

Prawda, ale zwykłe obrazki to da rade wkleić.