Program do naprawy dysku

Poszukuję darmowego programu do naprawy dysku sata. HD Tune znalazł mi trzy bad sektory , jednak on nie naprawia błędów. Natomiast program HD Regenerator kończy działanie w połowie ponieważ dalej trzeba kupić produkt. Programy do naprawy dysku które trzeba wypalić na CD jako plik iso odpadają. Poszukuję darmowego programu z poziomu Windows, ponieważ dysk zewnętrzny z bad sektorami jest na USB i jest to dysk sata.

Czy to możliwe że przez te bad sektory raz wykrywa ten dysk , a raz nie?

Ale jak już wykryje to Windows go skanuje i wyskakuje zapytanie czy naprawić. Wybieram tą opcję i jest ok. Ale gdy odepnę dysk znowu nie może go wykryć i trzeba kilkanaście razy próbować by załapało. Wpierw myślałem że to system nie przypisuje litery dyskowi. Ale jak już dysk jest widoczny , to ma przypisaną literę.

Może ktoś poleci dobry program do naprawy bad sektorów? Ponieważ ten systemowy też sobie nie radzi i wydaje mi się że przez te błędy system raz wykrywa dysk , a innym razem nie.

Tak jest, szukasz dokładnie tego programu Victoria for Windows.

Tu masz linka do programu i instrukcji: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1367155.html

P.S. Możesz też zrobić pełny format tego dysku narzędziem w Windows, ty pewnie robisz szybki.

Ja zawsze korzystam z tego.

Ale programy naprawiają tylko logiczne błędy pamiętaj o tym.

Programy naprawiające bad sectory są skuteczne jak zaklęcia cyganki. Uszkodzenia mechanicznego nie naprawisz żadnym programem. Jeżeli uszkodzonych sektorów będzie przybywało, zacznij rozglądać się za nowym dyskiem.

Dzięki za informację. To wpierw formatuje bez szybkiego formatu. A jak to nie pomoże to sprawdzę te dwa programy. Poprzednio formatowałem programem EASEUS Partition Master 9.1.0.