Program do naprawy dysku


(Tux7) #1

Poszukuję darmowego programu do naprawy dysku sata. HD Tune znalazł mi trzy bad sektory , jednak on nie naprawia błędów. Natomiast program HD Regenerator kończy działanie w połowie ponieważ dalej trzeba kupić produkt. Programy do naprawy dysku które trzeba wypalić na CD jako plik iso odpadają. Poszukuję darmowego programu z poziomu Windows, ponieważ dysk zewnętrzny z bad sektorami jest na USB i jest to dysk sata.

Czy to możliwe że przez te bad sektory raz wykrywa ten dysk , a raz nie?

Ale jak już wykryje to Windows go skanuje i wyskakuje zapytanie czy naprawić. Wybieram tą opcję i jest ok. Ale gdy odepnę dysk znowu nie może go wykryć i trzeba kilkanaście razy próbować by załapało. Wpierw myślałem że to system nie przypisuje litery dyskowi. Ale jak już dysk jest widoczny , to ma przypisaną literę.

Może ktoś poleci dobry program do naprawy bad sektorów? Ponieważ ten systemowy też sobie nie radzi i wydaje mi się że przez te błędy system raz wykrywa dysk , a innym razem nie.


(luger) #2

Tak jest, szukasz dokładnie tego programu Victoria for Windows.

Tu masz linka do programu i instrukcji: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1367155.html

P.S. Możesz też zrobić pełny format tego dysku narzędziem w Windows, ty pewnie robisz szybki.


(mawro2) #3

Ja zawsze korzystam z tego.

Ale programy naprawiają tylko logiczne błędy pamiętaj o tym.


(Frankfurterium) #4

Programy naprawiające bad sectory są skuteczne jak zaklęcia cyganki. Uszkodzenia mechanicznego nie naprawisz żadnym programem. Jeżeli uszkodzonych sektorów będzie przybywało, zacznij rozglądać się za nowym dyskiem.


(Tux7) #5

Dzięki za informację. To wpierw formatuje bez szybkiego formatu. A jak to nie pomoże to sprawdzę te dwa programy. Poprzednio formatowałem programem EASEUS Partition Master 9.1.0.