Program do naprawy HDD

Witam,

Jest jakiś program który by naprawiał błędne sektory/klastry ?

Przeskanowałem dysk HD Tune i mam 17 błędnych sektorów/klastrów ( nie wiem jak to nazwać). Przy włączaniu kompa system za każdym razem chce skanować dysk w poszukiwaniu błędów.

Jest:

http://www.dobreprogramy.pl/HDD-Regener … 19825.html

Na początek polecę zrobić defragmentację.

Jeśli to nie są błędy logiczne - to żaden HDD regenerator nie pomoże (co najwyżej na jakiś czas zamaskuje problem). Ja bym radził zrobić kopię zapasową najważniejszych danych, i rozejrzeć się za nowym dyskiem.

Na szczęście nie jest to główny dysk, tylko na dane. Przy dzisiejszych cenach to chyba pozostałbym bez kompa :slight_smile:

Tym bardziej - wykonaj kopię zapasową, a następnie wykonaj pełny skan chkdsk-iem (najlepiej z linii poleceń).

Jeśli dysk w SMART wykazuje błędne sektory (pozycja 05), to należy już myśleć o nowym dysku.

Panowie skanuję już dysk 3cią godzinę w programie HDD Regenerate, do zakończenia zostało 250h. Zeskanowało 1,27% i 1770 bad sektorów jak na razie. Jest szybszy sposób aby zeskanować dysk?

:o :o :o :o

Dysk raczej do wymiany - tyle badów to jeszcze w życiu nie widziałem. A dodam że z HDD reg. korzystam dość często.