Uszkodzone podczas zgrywania z telefonu zdjęcia i filmy - program do naprawy jpg i mp4?

Dzień dobry, cześć. Mam duży kłopot. Podczas ważnego, jedynego takiego spotkania w pracy nakręciłam filmy smartfonem i póki w nim siedziały, wszystko działało. Jednak po przerzuceniu tych i innych materiałów (głównie prywatnych zdjęć) na laptop NIEKTÓRE pliki powiększyły się do jakichś kosmicznych gabarytów i nie mogę ich otworzyć :(((. Dla porównania: zwykłe zdjęcie ma 3,53 MB, a powiększone 14,4 GB. Zwykły film to 1,62 GB, a film-gigant 14,5 giga! Zdjęcia mają nadal rozszerzenie .jpg, a filmy .mp4, ale komunikat brzmi: “Prawdopodobnie ten format pliku nie jest obsługiwany”. Czy ktoś może mi pomóc?
Pozdrawiam, Mania.

Widocznie źle się skopiowały. Przenieś je jeszcze raz.

Niestety użyłam opcji “wytnij” i już ich nie mam w telefonie :(.

Nauczka na przyszłość: jednak lepiej kopiować, a ewentualnie potem wykasować z telefonu.

Można jeszcze spróbować kilku rzeczy.
Spróbuj sprawdzić dysk w laptopie (prawym klawiszem myszy klik na dysku - właściwości - narzędzia - sprawdzanie błędów):

lub z linii poleceń
chkdsk d: /f
oczywiście zamiast d: podajesz swoją literę dysku.

Jeśli zdjęcia były na karcie pamięci, to można spróbować odzyskać usunięte pliki (choćby darmowym Recuva).