Program do nauki programowania


(Winke125) #1

Witam, 


(fiesta) #2

 

winke125  proszę zapoznać się z  tym poradnikiem:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-18/ogloszenie-2-poradnik-zakładania-i-edycji-tematu/

 

a następnie  zmienić tytuł wątku na konkretny.

 

Zignorowanie prośby  będzie skutkować usunięciem topica z forum.


(Suami777) #3

My Ci mamy polecić jaki język ? To jakbyś się zapytał nas czym chcesz się zajmować …

 

Żadnego programu nie znam i nie znam nikogo kto mógłby się nauczyć programowania przez “program”. Jeśli chcesz nauczyć się programowania to wybierz język który Cię interesuje i zakup książki. Popytaj na forach o danym języku które książki będą dla laika najlepsze itd.

 

************

 

 Co do języków to aktualnie królują dwa (co widać głównie po ofertach pracy) - c# i java. Ponad to nie zakładałbym że uda Ci się opanować c++ jako pierwszy język programowania, jest zbyt złożony. Proponuje zacząć od czegoś prostszego.


(j24) #4

Każdy język programowania jest dobry aby uzmysłowić sobie co to jest programowanie i co to jest tak naprawdę informatyka od kuchni. Uważam że w pytaniu tkwi taki błąd myślowy polegający na myśleniu jakoby czynności typu programowanie można się nauczyć tak po prostu na skróty bez znajomości chociażby podstaw matematyki i logiki matematycznej co jest konieczne do zrozumienia istoty działań pętli czy warunków wyboru.

Jak w gimnazjum próbowałem uczniów zaciekawić językiem Logo to 99% twierdziło że to strasznie nudne i woleli np Chat :slight_smile:

Ktoś zaraz napisze że Logo to tylko zabawka dla dzieci - może i tak ale uczy podstaw myślenia w języku programistycznym.

Jak napisał przedmówca programowanie to książki na temat danego języka i praca i jeszcze raz praca aby zdobyć wiedze na temat istoty tematu.

Potem co prawda każdy język jest inny ale istota programowania jest wszędzie ta sama