Program do nauki rosyjskiego

Witam, potrzebuje program do nauki rosyjskiego jakiś darmowy lub trial wczoraj ściągnełem, Rosyjski w pigułce 2.0 w vortalu. Znacie jeszcze jakieś programy? Bo nowy język mam do tej pory uczyłem się niemieckiego a w liceum zmienili mi na ruski i jakas pomoc ze strony programów by sie przydała, translatory jakieś i jakiś do edukacji :stuck_out_tongue: dla początkujących którzy niemają pojęcia o tym.

O ja to ja sie boje co będe miał za rok :o ale mam w gim wszystkie 4 :mrgreen: Polski, angielski, niemiecki i rosyjski więć pewno nie bede miec takich problemów co ty :stuck_out_tongue:

Dwa najlepsze słowniki do rosyjskiego to słowniki firm techland oraz kompas.

Niestety nie ma chyba wersji trial a programy sa płatne.

heh ruski jest naprawdę łatwym językiem.

również w liceum mam rosyjski i jestem zadowolony.

w pierwszej klasie, w pierwszym semestrze poznaje się literki, odmiany podstawowych czasowników. ja bez uczenia (choć zadania przeważnie robiłem - z tego względu, że były łatwe i rzadko) miałem 4.

drugie półrocze jest trochę trudniejsze, ale jeżeli jesteś w miarę pojętny to dasz sobie spokojnie radę :slight_smile:

również bez uczenia wyszedłem na koniec na 4 (choć w pewnym momencie groziło mi 3 - ale za to mocne 3).

podstawa to opanować jak się co odmienia. słówka na ściągę i podczas sprawdzianu jakoś idzie.

matury z rosyjskiego zdawać nie będę, więc i w tym roku zbytnio nie przyłożę się do nauki owego przedmiotu. jednak w przeciwieństwie do innych języków (angielski, niemiecki) bez uczenia można naprawdę wiele zapamiętać, a to ważne.

będzie dobrze :wink:

ok, dzięki aju a w ruskim to litery tylko jakieś dziwne są :stuck_out_tongue:

No ja też raczej a nawet napewno, nie będę. Raczej dam radę wymowa jest chyba podobna do polskiej, no to jeszcze raz dzieki.